Aktualności

Polonia Piotrków i rezerwy ŁKS zagrają dla chorej Weroniki

17
09 / 10 / 2019

W najbliższą sobotę o godzinie 16:00 w Piotrkowie Trybunalskim rezerwy ŁKS zagrają z miejscową Polonią. Z inicjatywy zespołu gospodarzy podczas spotkania wolontariusze będą zbierać datki na rzecz kilkumiesięcznej Weroniki, która ma wrodzoną rozwojową wadę lewej ręki.

Do akcji pomocy dla Weroniki przyłączył się również Łódzki Klub Sportowy. W przerwie meczu będzie można wylicytować m.in. koszulkę meczową z podpisami zawodników pierwszego zespołu występującego w PKO Ekstraklasie, książkę z okazji 110-lecia klubu oraz inne klubowe gadżety. Dodatkowo każda osoba, która wrzuci do puszki dowolny datek otrzyma pamiątkową kartę ze zdjęciem zespołu beniaminka elity oraz słodki upominek.

Wszystkich kibiców serdecznie zachęcamy do pojawienia się w sobotnie popołudnie na obiekcie przy ul. Ronalda Reagana 18 w Piotrkowie Trybunalskim i wsparcia akcji pomocy dla Weroniki. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. 

Weroniczka jest kochanym dzieckiem. Urodziła się półtora miesiąca po tragicznej śmierci swojego tatusia, pozostała tylko kochająca mama. Ma wrodzoną rozwojową wadę lewej rączki, niedorozwój kości śródręcza (są one mniejsze od kości zdrowej rączki) poza szczątkowym kciukiem nie ma paluszków – w ich miejscu są skórne „kuleczki”. Weronika od początku swego przyjścia na świat jest pod stałą opieką medyczną lekarzy. Ta mała kruszynka była już konsultowana u licznych specjalistów, czekają ją dalsze konsultacje. Zalecane przez lekarzy rozwiązanie to docelowo przeszczep oraz kosztowna rehabilitacja Ponadto szeroko rozumiane wspomaganie rozwoju oraz zapobieganie wad postawy. Działania te wiążą się z dużymi kosztami, które są nie do udźwignięcia przez samotnie wychowującą mamę. Chcąc zapewnić spokojną przyszłość Weronice, gorąco Państwa prosimy o wsparcie i pomoc. Każda kwota pomoże zrównać jej szanse w dorosłym życiu.” – czytamy na stronie organizatora zbiórki, Polonii Piotrków.


  • Polonia Piotrków Trybunalski – ŁKS II Łódź
SOBOTA / 12 PAŹDZIERNIKA / 16:00
Piotrków Trybunalski, ul. Ronalda Reagana 18 / Wstęp wolny

 

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]