Krystian Kierach nowym koordynatorem Akademii ŁKS

02 / 10 / 2019

42-letni Krystian Kierach objął stanowisko koordynatora Akademii ŁKS. Nowy opiekun grup młodzieżowych Łódzkiego Klubu Sportowego poprzednio pracował z wieloma sukcesami jako koordynator ds. szkolenia młodzieży w GKS-ie Bełchatów.

Krystian Kierach pracował w bełchatowskim klubie od 2004 roku. Początkowo objął drużynę z rocznika 1990, a po roku na cztery sezony przejął zespół z rocznika 2000. Koordynatorem ds. szkolenia młodzieży w ekipie „Brunatnych” został natomiast w 2009 roku.

Przez 15 lat pracy w klubie ze Sportowej Kierach doprowadził drużynę juniora starszego do II rundy mistrzostw Polski, zespół Młodej Ekstraklasy do piątego miejsca i dwóch finałów Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Ponadto Kierach przez sześć sezonów prowadził w ponad dwustu meczach drużynę rezerw GKS-u Bełchatów – zajmując z nią m.in. trzecie miejsce na koniec czwartoligowych rozgrywek. 42-latek ma też na koncie jeden mecz – na koniec sezonu 2015/16 – w roli pierwszego trenera pierwszej drużyny „Brunatnych”.

Cieszymy się, że Krystian dołącza do nas. Gdy zaczynaliśmy skauting w celu pozyskania osoby na stanowisko koordynatora Akademii ŁKS, Krystian był w naszym rankingu numerem 1, a charakteryzuje go wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz pomysły na prowadzenie Akademii ŁKS – podkreśla Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego. – Oczywiście bardzo ważnym aspektem jest również to, że Krystian całe życie jest związany z województwem łódzkim, a to od początku był dla nas priorytet, aby otaczać się takimi ludźmi – dodaje Przytuła.

Krystianowi życzymy jak najwięcej sukcesów biało-czerwono-białych barwach!