Podsumowanie weekendu Akademii (8-9 maja)

Podsumowanie weekendu Akademii (8-9 maja)

fot. Cyfrasport

Ostatni weekend okazał się dla młodych zawodników ŁKS-u bardziej udany od wcześniejszego. Większość drużyn wywalczyła trzy punkty w dobrym stylu, a wśród nich znalazł się trzeci zespół ŁKS-u, który odniósł pierwsze wiosenne zwycięstwo.

Rezerwy ŁKS-u znów nie zawiodły, notując już 25 zwycięstwo w lidze. W sobotę podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera zdołali zdobyć także 99. 100. i 101. bramkę w obecnym sezonie IV ligi. O tym wyczynie możecie przeczytać TUTAJ, a relacje ze spotkania znajdziecie w tym miejscu (RELACJA).

Po raz pierwszy na własnym boisku tej wiosny zaprezentował się także zespół ŁKS III. W sobotę drużyna Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego rozegrała zarówno mecz w lidze juniorskiej U19, jak i mecz w klasie A. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami ełkaesiaków, którzy najpierw pokonali juniorów RKS-u Radomsko 6:0, a później nie dali szans AMII Nowosolnej Łódź, wbijając jej 16 goli.

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w weekend drużyny juniorów młodszych. Obie ekipy Mariusza Zasady i Jakuba Wróblewskiego rozegrały mecze domowe. ŁKS U17 długo remisował z GKS-em Bełchatów 1:1, ale ostatecznie stracił dwie bramki w końcówce spotkania, więc tym razem nasi zawodnicy zeszli z boiska bez punktów. Zgoła odmienne nastroje towarzyszyły ełkaesiakom z rocznika 2005. Młodzi zawodnicy pokonali rówieśników z Sokoła Aleksandrów 4:0, a dwie bramki w tym meczu zdobył Kacper Popławski.

Ze zwycięstw cieszyły się też obie drużyny trampkarzy. ŁKS U15 na własnym boisku wygrał ze Sport Perfectem 2:0. Rok młodsza drużyna Radosława Bieniasa i Daniela Figi, w sobotę, pojechała na spotkanie wyjazdowe do Skierniewic. Biało-czerwono-biali nie dali szans Widokowi, wygrywając 7:0.

ŁKS U13 w I i II lidze wojewódzkiej swoje mecze rozegrał w Tomaszowie Mazowieckim. Ełkaesiacy nie dali szans Lechii Tomaszów, wygrywając 2:0, natomiast drugi zespół uległ bardzo zdeterminowanej drużynie Pilicy, która pokonała łodzian 3:2.

Podopieczni Michała Zientarskiego, Bartosza Krymarysa i Kacpra Modrzejewskiego, czyli ŁKS U12 zdołał wygrać swoje oba mecze. W Łęczycy łodzianie okazali się lepsi od Górnika (3:0), a w ośrodku treningowym Akademii przy ul. Krańcowej rozprawili się z graczami Zawiszy Rzgów, choć nie bez kłopotów 2:1.

Najmłodszy zespół ŁKS-u w sobotę okazał się lepszy od MSP Widzew. Zawodnicy szkoleni przez Adama Gołaszewskiego i Jarosława Byczkowskiego wygrali z widzewiakami 10:1.

Autor: Mateusz Żegota