Podsumowanie weekendu Akademii (13-14 marca)

Podsumowanie weekendu Akademii (13-14 marca)

fot. Cyfrasport

Zwycięstwo na inaugurację wiosny czwartoligowych rezerw, a także sukcesy w grach kontrolnych drużyn juniorskich to najważniejsze wydarzenia minionego weekendu w wykonaniu zawodników Akademii ŁKS.

Jak trenowali, tak zagrali. – Tak w skrócie można opisać grę i zwycięstwo drużyny ŁKS U11 nad Legią Warszawa Soccer Schools. Warszawiakom co prawda udało się wbić bramkę honorową, jednak zanim do tego doszło, ełkaesiacy zdołali umieścić piłkę w bramce legionistów aż 19 razy.

Drugim akordem sobotniego grania był pierwszy wiosenny mecz ligowy rezerw ŁKS. Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera nie pozostawili złudzeń przedostatniej w tabeli Jutrzence Drzewce, odprawiając przyjezdnych z bagażu pięciu goli. Relację z tego spotkania można przeczytać TUTAJ.

Pod balonem z najmłodszymi grupami ŁKS-u zmierzył się Śląsk Wrocław. Wyrównane starcie, pełne zwrotów akcji ostatecznie zakończyło się zwycięstwem naszych zawodników, którzy pokonali rówieśników z Wrocławia 14:9.

Trzecia drużyna ŁKS-u zagrała sparing z Włókniarzem Moszczenica, który zakończył się zwycięstwem podopiecznych Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego 5:1. Równolegle w Płocku grały dwie drużyny juniorów młodszych. W obu kategoriach rywalizację wygrali płocczanie, którzy pokonali ŁKS U17 – 4:1 i ŁKS U16 – 2:1.

W gorszych humorach zakończyli miniony weekend podopieczni Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego. Wszystkie trzy sparingi nie poszły po myśli drużyn ŁKS U13 i ŁKS U12. Ełkaesiacy przegrali z Drukarzem Warszawa 1:3, Zawiszą Rzgów 1:2 i na otarcie łez zremisowali z Deltą Warszawa 2:2.

Warto jeszcze odnotować drugie miejsce zawodników ŁKS U11 na turnieju Hary Cup, rozgrywanym na obiektach CHKS-u. Ełkaesiacy w drodze do finału pokonali między innymi zespoły z Gliwic, Warszawy czy Białegostoku. W finale jednak ulegli 1:2 rówieśnikom z Łódzkiej Akademii Futbolu.

Autor: Mateusz Żegota