Klub

Podjęto decyzje ws. stadionu ŁKS-u

23.11.2018

23.11.2018

Podjęto decyzje ws. stadionu ŁKS-u

W piątek Komitet Sterujący ds. budowy stadionu miejskiego, na czele którego stoi wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, prezes ŁKS-u Tomasz Salski, radny sejmiku wojewódzkiego Paweł Bliźniuk i łódzki radny Mariusz Przybyła, podjął decyzję w sprawie przyszłości obiektu przy al. Unii Lubelskiej 2.

Najważniejsza z nich dotyczy powtórzenia przetargu w formule „Zaprojektuj i Wybuduj”, ten jednak zostanie tym razem poprzedzony tak zwanym dialogiem technicznym z potencjalnymi wykonawcami. A ten dialog jest o tyle istotny, że ma zagwarantować optymalizację całego projektu, a tym samym pomoże przyśpieszyć szereg prac budowlanych, tak aby dotrzymać pierwotnych terminów.

Do 30 listopada 2018 roku ogłoszony zostanie dialog techniczny z potencjalnymi wykonawcami. Ci na zgłoszenia będą mieli czas do 10 grudnia, natomiast 21 grudnia 2018 roku dialog techniczny zostanie zakończony.

Natomiast już w styczniu 2019 roku zostaną przygotowane materiały przetargowe, uwzględniające wnioski firm budowlanych. Przetarg zostanie ogłoszony 31 stycznia 2019 roku. Od tego momentu zainteresowane firmy będą miały czterdzieści dwa dni na złożenie swojej oferty (uwzględniono przedłużenie terminów w związku z ewentualnymi pytaniami wykonawców). Pod koniec marca 2019 roku powinniśmy poznać nazwę wykonawcy.

Z uwagi na zbliżające się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, budowa rozpocznie się w drugiej połowie czerwca 2019 roku. Co ważne, dotychczasowe funkcje obiektu wraz z powierzchniami komercyjnymi zostaną zachowane, a wprowadzone uproszczenia mają na celu ekonomiczne zoptymalizowanie inwestycji , a przy okazji skrócić czas budowy.