Po Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy

15 / 01 / 2024

Komunikat klubu po Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy ŁKS Łódź S.A., na którym do grona udziałowców dołączył Dariusz Melon, a także przedstawiono dane finansowe za sezon 2022/2023.

W piątek 12 styczna odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ŁKS Łódź S.A., podczas którego do grona akcjonariuszy spółki, co zapowiadaliśmy wcześniej, dołączył Dariusz Melon, obejmując 50 tys. akcji za kwotę 5 mln zł (stanowi to 30 proc. obecnego kapitału spółki).

– Wierzę, że idziemy w dobrą stronę i dzięki zaangażowaniu nowego akcjonariusza ŁKS będzie się dalej rozwijał. Pan Dariusz Melon to nie tylko kapitał wniesiony do spółki, czyli środki pozwalające zapewnić większą stabilizację klubowych finansów, ale, co dla nas równie ważne, duże doświadczenie biznesowe – powiedział Tomasz Salski, większościowy udziałowiec ŁKS Łódź S.A.

Skład rady nadzorczej klubu tworzą dzisiaj: Jerzy Pietrucha, Dariusz Łyżwa oraz adwokat Arkadiusz Gerwel. Ostatni z wymienionych ma wieloletnie, wszechstronne doświadczenie w prawie cywilnym, handlowym oraz podatkowym. Arkadiusz Gerwel wielokrotnie reprezentował podmioty sportowe w sprawach prowadzonych przed organami jurysdykcyjnymi polskich i międzynarodowych organizacji sportowych oraz doradzał uczestnikom rynku piłkarskiego. Dysponuje rozległą wiedzą dotyczącą regulacji prawnych PZPN oraz FIFA.

Dodajmy, że w trakcie walnego zgromadzenia akcjonariuszom przedstawiono sprawozdanie finansowe klubu za sezon 2022/23, a także bieżącą sytuację finansową spółki.

– Dane finansowe za działalność klubu od 1 lipca 2022 do 30 czerwca 2023 roku wykazały stratę w wysokości ponad 9 mln zł, co oczywiście ma związek z tym, że w tym okresie pierwsza drużyna występowała na zapleczu piłkarskiej elity. Inaczej wyglądało to w drugim półroczu 2023 roku i tutaj wedle naszych szacunków wynik będzie napawał optymizmem, na co wpływ miała gra ŁKS-u w PKO BP Ekstraklasie – wyjaśnia prezes klubu, Jarosław Olszowy.