Drużyna

Plan na przerwę reprezentacyjną

05.09.2023

05.09.2023

Plan na przerwę reprezentacyjną

Najbliższy ligowy mecz piłkarze ŁKS-u rozegrają za niespełna dwa tygodnie. Przerwę na mecze reprezentacji ełkaesiacy zamierzają wykorzystać na ciężką pracę i integrację.

Sztab szkoleniowy na czele z trenerem Kazimierzem Moskalem zaplanował na ten okres w sumie jedenaście jednostek treningowych. Większość zajęć odbędzie się oczywiście na boisku, ale w grafiku mamy również dwie sesje w siłowni oraz spotkanie mające na celu jeszcze bardziej scementować zespół. Zwieńczeniem tego blisko dwutygodniowego mikrocyklu treningowego będzie mecz ŁKS-u z mistrzem Polski w Częstochowie (sobota, 16 września, godz. 17.30).

Szkoleniowcy będą mieli do dyspozycji w trakcie tych dwóch tygodni większość zawodników, wyłączając z tego Aleksandra Bobka, powołanego przez selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21 Michała Probierza na mecze eliminacji do mistrzostw Europy z Kosowem i Estonią oraz Artemijusa Tutyškinasa, który wraz z pierwszą reprezentacją Litwy niebawem rozpocznie przygotowania do spotkań z Czarnogórą i Serbią w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Dodajmy, że w meczu z Rakowem będzie mógł już zagrać Jakub Letniowski (w starciu z Wartą Poznań pauzował ze względu na kartki), natomiast na Adriana Małachowskiego poczekamy do spotkania z Jagiellonią Białystok (czerwona kartka, którą pomocnika ŁKS-u ukarał arbiter meczu z Puszczą Niepołomice, skutkowała dwoma spotkaniami przerwy).

W najbliższy weekend PKO BP Ekstraklasa odpoczywa, ale takiej przerwy nie mają drugoligowcy, więc trener Kazimierz Moskal nie wykluczył, że wybrani zawodnicy z pierwszego zespołu nie pojawią się w kadrze meczowej rezerw ŁKS-u na zaplanowany na niedzielę (10 września) domowy mecz zespołu trenera Marcina Matysiaka z Sandecją Nowy Sącz (spotkanie ze spadkowiczem z Fortuna 1 Ligi rozpocznie się na stadionie Króla o godz. 14).

Z kolei najbliższy mecz ŁKS-u w Łodzi w piłkarskiej elicie odbędzie się w piątek 22 września. Sprzedaż biletów na starcie ełkaesiaków z 4. w tabeli PKO BP Ekstraklasy Jagiellonią Białystok trwa już na stronie bilety.lkslodz.pl.