Aktualności

Pierwszy sparing. ŁKS – Stal Mielec 2:0

20
03 / 07 / 2021

W pierwszym w tym okresie przygotowawczym meczu sparingowym piłkarze ŁKS-u pokonali 2:0 Stal Mielec po golach Javiego Moreno i Piotra Janczukowicza.

W czwartek ełkaesiacy rozpoczęli zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej, a już w sobotnie przedpołudnie rozegrali pierwszy w trakcie bieżącego okresu przygotowawczego mecz sparingowy. Dziś rywalem łodzian była Stal Mielec, która w poprzednim sezonie PKO Ekstraklasy zajęła 15. miejsce w tabeli.

Trener Kibu Vicuña (pierwszy raz na ławce trenerskiej ŁKS-u, choć oczywiście na razie jeszcze w nieoficjalnym meczu) w sobotę dał szansę 23 zawodnikom, w tym sześciu nowym piłkarzom, sprowadzonym do łódzkiego zespołu w tej przerwie letniej. Na boisku pojawili się więc m.in. bramkarz Marek Kozioł, obrońcy Nacho Monsalve i Bartosz Szeliga, pomocnicy Jan Kuźma i Javi Moreno oraz napastnik Stipe Jurić.

W drugiej połowie (hiszpański szkoleniowiec wystawił w sobotę dwie jedenastki) w drugiej linii łódzkiego zespołu wystąpił Ricardo Guima (Portugalczyk wrócił niedawno z wypożyczenia), a dodajmy, że chociaż w kadrze meczowej zabrakło tym razem Ricardinho, Brazylijczyk jest już z ełkaesiakami w Woli Chorzelowskiej (dotarł na zgrupowanie wczoraj wieczorem).

Łodzianie objęli prowadzenie w 26. minucie. Javi Moreno popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego i po chwili piłka wpadła do siatki obok bezradnego w tym przypadku golkipera Stali Mielec. W pierwszej połowie więcej goli nie oglądaliśmy, natomiast po przerwie na listę strzelców wpisał się Piotr Janczukowicz.

Spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem ŁKS-u. Skrót z tego spotkania wkrótce pojawi się na naszych kanałach.

Dodajmy, że piłkarze ŁKS-u przed rozpoczęciem pierwszoligowego sezonu rozegrają jeszcze cztery mecze sparingowe. W tym najbliższym, który odbędzie się już w środę 7 lipca na boisku w Woli Chorzelowskiej, podopieczni trenera Kibu Vicuñy zmierzą się z drugoligową Stalą Rzeszów.


Mecz sparingowy (Wola Chorzelowska) / ŁKS Łódź – Stal Mielec 2:0 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Javi Moreno (26), 2:0 Piotr Janczukowicz (62)

Skład ŁKS-u:

  • I połowa: Marek Kozioł – Bartosz Szeliga, Nacho Monsalve (30, Maksymilian Rozwandowicz), Adam Marciniak, Oskar Koprowski, Jakub Tosik, Javi Moreno, Mikkel Rygaard, Antonio Dominguez, Piotr Gryszkiewicz, Stipe Jurić.
  • II połowa: Dawid Arndt – Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak, Maksymilian Rozwandowicz (60, Jan Kuźma), Michał Trąbka, Ricardo Guima, Pirulo, Kelechukwu Ibe-Torti, Piotr Janczukowicz.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny