Mieszko Lorenc nadal w ŁKS

Drużyna

Mieszko Lorenc nadal w ŁKS

02.07.2021

02.07.2021

Łódzki Klub Sportowy podpisał nową umowę z Mieszkiem Lorencem. 19-letni obrońca złożył parafkę na kontrakcie obowiązującym do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Urodzony w 2001 roku piłkarz pojawił się w Łodzi dwa lata temu (wcześniej występował w Pogoni-Ekolog Zduńska Wola i młodzieżowych drużynach Legii Warszawa). Dysponujący doskonałymi warunkami fizycznymi (191 cm) i chwalony m.in. za umiejętność wyprowadzania piłki defensor okazał się bardzo ważną postacią rezerw ŁKS-u w poprzednim, zwieńczonym awansem do trzeciej ligi sezonie.

W zakończonych niedawno rozgrywkach Mieszko Lorenc wystąpił w 32 ligowych meczach i 5 spotkaniach okręgowego Pucharu Polski, więc na boisku spędził aż 3243 minuty, co jest drugim wynikiem w ŁKS II Łódź. Dziś możemy ogłosić, że w nowym sezonie piłkarza nadal będziemy oglądać w biało-czerwono-białych barwach.

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

– Dyrektor sportowy Krzysztof Przytuła przedstawił konkretną propozycję i doszliśmy do porozumienia. Poprzedni sezon uważam za udany, chociaż jeszcze dużo pracy przede mną. Jestem zadowolony ze swojej gry do przodu, natomiast do poprawy są elementy gry w obronie – powiedział piłkarz chwilę po tym, jak ŁKS podpisał z nim nową umowę.

Dodajmy, że dzięki m.in. środkowemu obrońcy ełkaesiackie rezerwy straciły w grupie łódzkiej czwartej ligi tylko 33 bramki w 38 meczach (najlepszy wynik w lidze), co więcej zawodnik dorzucił 5 goli i 5 asyst. Celem Mieszka Lorenca jest oczywiście gra w pierwszym zespole, ale zawodnik zapewnił, że wykazuje w tym względzie dużo cierpliwości i będzie czekał na swoją szansę.

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

– Mam nadzieję, że jeśli nadal będę ciężko pracował, to jedynie kwestia czasu. W tej chwili koncentruję się na występach w drugiej drużynie i przyszłym sezonie. Myślę, że poradzimy sobie w trzeciej lidze. Rozmawialiśmy o tym z kolegami i jesteśmy podobnego zdania. Stać nas na walkę o górną połowę tabeli – dodał piłkarz ŁKS-u.

Łódzki Klub Sportowy podpisał z Mieszkiem Lorencem nową umowę obowiązującą do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.