Aktualności

Mateusz Kowalczyk w ŁKS

17
30 / 06 / 2021

W środę nowym zawodnikiem ŁKS-u został Mateusz Kowalczyk. Łódzki klub podpisał z siedemnastolatkiem trzyletnią umowę. Utalentowany piłkarz proces szkolenia w ŁKS-ie rozpocznie od trzecioligowej drużyny rezerw.

Urodzony w Warszawie piłkarz treningi piłkarskie rozpoczął w wieku pięciu lat w Dolcanie Ząbki i jak sam mówi zawsze rywalizował ze starszymi, bo od początku swojej przygody z piłką właśnie w starszych rocznikach klubu z Ząbek występował na boisku. Nie przeszkadzało mu to demonstrować wysokiej jakości umiejętności piłkarskich, co sprawiło, że w seniorskiej drużynie czwartoligowej Ząbkovii zadebiutował już wieku 14 lat i grał w niej także w trzech ostatnich sezonach.

– Tak się złożyło, że zawsze grałem w starszych rocznikach. W wieku czternastu lat zacząłem występować w seniorach Ząbkovii, a w połowie piętnastego roku życia te występy na tym poziomie rozgrywkowym były już regularne. Zdołałem przebić się do składu, strzelałem bramki i asystowałem – wyjaśnia piłkarz.

W poprzednim sezonie Mateusz Kowalczyk należał do liderów zespołu, który walczył o awans do trzeciej ligi. Uwagę zwraca m.in. to, że na boisku zawodnik spędził bardzo dużo czasu (zwykle od pierwszej do ostatniej minuty), co więcej zdobył w czwartej lidze 12 goli.

Piłkarz występuje w drugiej linii, dotąd najczęściej na pozycjach numer „6” i „8”, a niekiedy także na „dziesiątce”. – Dobrze się czuję w ofensywie i defensywie. Bardzo lubię przy tym regulować tempo gry, a pomimo przeciętnego wzrostu chyba nieźle wyglądam też w walce w powietrzu – mówi zawodnik, z którym w środę ŁKS podpisał trzyletnią umowę.

Łódzki Klub Sportowy zamierza wprowadzać utalentowanego pomocnika w proces szkolenia najpierw poprzez trzecioligową drużynę rezerw ŁKS-u i z tym właśnie zespołem Mateusz Kowalczyk rozpocznie treningi.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]