Klub

Otwarcie stadionu Króla 22 kwietnia!

30.03.2022

30.03.2022

Otwarcie stadionu Króla 22 kwietnia!

fot. Dronem Po Niebie

Uroczyste otwarcie Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla odbędzie się w piątek 22 kwietnia, o czym poinformowali podczas środowej konferencji prasowej Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Artur Partyka i właściciel naszego klubu, Tomasz Salski.

Dziś wiemy już, że otwarcie stadionu Króla będziemy celebrować w dniu ligowego spotkania ełkaesiaków z Chrobrym Głogów (czyli w piątek 22 kwietnia), co więcej mistrzowski mecz ŁKS-u będzie jedną z kilku atrakcji zaplanowanych tego dnia przez organizatorów wydarzenia.

– Myślę, że to kolejna ważna data w 114-letniej historii klubu. To jeden z najpiękniejszych obiektów w Polsce. Zapraszam wszystkich łodzian 22 kwietnia. Gratuluję, macie swój nowy sportowy dom – powiedziała w trakcie konferencji prasowej Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Już wkrótce poznamy szczegółowy program, który sprawi, że otwarcie Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla będzie jednym z największych, najciekawszych i najważniejszych wydarzeń sportowo-rozrywkowych w 2022 roku w Łodzi i całym regionie.

– Jestem dumny, że w Łodzi powstały tak piękne obiekty sportowe i  że ten stadion piłkarski wkrótce będzie miał premierę w pełnej krasie. To, tak jak i inne inicjatywy, pozwala mieć nadzieję, że w mieście będzie się działo pod względem sportowym wiele ważnych i ciekawych rzeczy – powiedział związany z naszym klubem medalista IO Artur Partyka, a na otwarcie stadionu Króla zaprosił za pośrednictwem materiału wideo także Marcin Gortat.

W trakcie środowej konferencji prasowej właściciel ŁKS-u Tomasz Salski zdradził, że w dniu premiery stadionu Króla na obiekcie pojawi się strefa kibica, a oprócz tego organizatorzy zaplanowali szereg innych atrakcji, w tym występ polskich gwiazd muzycznych (nazwiska poznamy wkrótce).

– Będą sportowcy, będą gwiazdy estrady. Jako klub przygotowaliśmy szereg niespodzianek, w tym okolicznościowe koszulki i szaliki. Mam nadzieję, że to będzie duże sportowe święto i przy okazji ciepłe wydarzenie rodzinne, w trakcie którego chcemy się pochwalić Akademią ŁKS i klubami partnerskimi – powiedział Tomasz Salski. Na stadionie pojawią się zasłużeni sportowcy ŁKS-u oraz przedstawiciele innych ełkaesiackich sekcji sportowych.

O godz. 20.40 rozpocznie się pierwszoligowy mecz piłkarzy ŁKS-u z Chrobrym Głogów, czyli pierwsze w historii zawody na nowym kompletnym już Stadionie Miejskim im. Władysława Króla. W poniedziałek 4 kwietnia rozpocznie się sprzedaż biletów na to niezwykłe wydarzenie (informacje o cenach i szczegóły sprzedaży znajdziecie na naszej stronie już wkrótce), a jeszcze wcześniej, bo w najbliższy weekend posiadacze karnetów będą mogli dokonać zmiany miejsca.

Strategicznym partnerem wydarzenia jest Miasto Łódź.