Aktualności

Ostatni tydzień. W sobotę sparing w Piotrkowie

10
22 / 11 / 2022

Trwa ostatni tydzień treningów piłkarzy ŁKS-u w 2022 roku, którego zwieńczeniem będzie sobotni sparing z PKS Polonią Piotrków Trybunalski. W poniedziałek na zajęciach mieliśmy wyjątkowych gości, którzy sprawili, że ta jednostka treningowa na długo zapisze się w pamięci nie tylko zawodników i sztabu szkoleniowego.

Na wczorajszym (tj. poniedziałkowym) otwartym dla kibiców treningu lidera Fortuna 1 Ligi, pomimo złej pogody, pojawiło się kilkudziesięciu fanów ŁKS-u. Dla tych najbardziej wytrwałych sztab szkoleniowy przygotował niespodziankę – fani ŁKS-u nie tylko otrzymali możliwość przyjrzenia się z bliska zajęciom z udziałem piłkarzy pierwszej drużyny, ale i wzięcia w nich udziału. Kibice trenowali więc wraz z Pirulo i spółką, zagrali w popularnego dziadka (tj. rondo), wymienili serię podań, przed wszystkim była oczywiście wspólna rozgrzewka, na końcu – zdjęcia oraz autografy i zdaje się nam, co widać było potem w szatni, że ten trening sprawił wielką frajdę nie tylko sympatykom ŁKS-u.

W zajęciach z drużyną bierze udział Nelson Balongo, który ze względu na uraz (napastnik nabawił się go w meczu z Arką Gdynia) nie mógł pomóc kolegom na finiszu rundy jesiennej, ale teraz czuje się coraz lepiej. Niegroźnym okazał się na szczęście również uraz głowy Damiana Nowackiego (pomocnik ŁKS-u musiał przedwcześnie opuścić boisko w rozegranym kilka dni temu meczu trzecioligowych rezerw z Olimpią Zambrów). Pozostali zawodnicy, poza kontuzjowanym Mieszkiem Lorencem, kadrowiczami (jutro do nas powinni dołączyć) i Aleksandrem Bobkiem (powołany do reprezentacji Polski U-19, która dopiero rozegra swój mecz) trenują normalnie.

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala trenują do końca tygodnia, a w sobotę pożegnają się z 2022 rokiem sparingowym meczem z PKS Polonią w Piotrkowie Trybunalskim. Nasz najbliższy rywal zakończył tegoroczne zmagania w grupie łódzkiej IV ligi na wysokim czwartym miejscu w tabeli, w dodatku na swoim boisku przegrał jesienią tylko jedno spotkanie. Sobotnia gra kontrolna ma być świętem piłkarskim, dlatego organizatorzy zawodów zapraszają do przyjścia na stadion wszystkich kibiców i wsparcia obu drużyn.

Dodajmy, że warto pojawić się w sobotę na boisku przy ul. Ronalda Reagana 18 w Piotrkowie Trybunalskim (początek o godz. 11) nie tylko ze względu na mecz lidera Fortuna 1 Ligi z czołowym zespołem IV ligi. Na obiekcie Polonii odbędzie się bowiem specjalna loteria, w której może wziąć każdy, kto zakupi bilet-cegiełkę w cenie 10 zł (tyle kosztuje wstęp na spotkanie). Na zwycięzców czekają nagrody przygotowane przez nasz klub, a i to nie wszystko, bo przy okazji meczu będzie można zgarnąć plakaty oraz zdjęcia zawodników ŁKS-u, a po ostatnim gwizdku także podpis ulubionego zawodnika.

Po sparingu z PKS Polonią Piotrków Trybunalskim ełkaesiacy rozpoczną urlopy. Na pierwszych w 2023 roku zajęciach spotkamy się 3 stycznia. Dobrze byłoby powitać wtedy drużynę dobrym wynikiem sprzedanych karnetów. Sprzedaż online cały czas trwa! [KUP KARNET]Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny