Ostatni raz w IV lidze. Zapowiedź meczu Skalnik Sulejów – ŁKS II Łódź

Ostatni raz w IV lidze. Zapowiedź meczu Skalnik Sulejów – ŁKS II Łódź

fot. Lens Strong

W ostatnią sobotę czerwca zawodnicy rezerw ŁKS-u rozegrają ostatni mecz na czwartoligowym boisku. W 38. kolejce ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe ze Skalnikiem Sulejów.

Chociaż biało-czerwono-biali już kilka tygodni temu zapewnili sobie awans do trzeciej ligi, z pewnością w ostatniej kolejce nie zabraknie im determinacji. Podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera mają szansę zakończyć ligowy sezon bez porażki (jak dotąd 31 zwycięstw i 6 remisów) oraz pokonać barierę 100 punktów. Do osiągnięcia tego ostatniego celu brakuje im zaledwie jednego „oczka”.

W meczu ostatniej kolejki w szeregach łodzian zabraknie kilku piłkarzy, którzy wkrótce rozpoczną przygotowania z pierwszym zespołem. Nieobecny będzie m.in. Artur Sójka, który podczas meczu z LKS-em Kwiatkowice został napominamy ósmą żółtą kartką w sezonie, a pod znakiem zapytania stoi również występ kapitana ŁKS-u, Aleksandra Ślęzaka. Stoper w finałowym meczu o Regionalny Puchar Polski z Unią Skierniewice nabawił się urazu.

Skalnik Sulejów zajmie na koniec sezonu 12. lokatą w tabeli. Sobotni rywal łodzian w ostatnich dwóch meczach zdobył cztery punkty, wygrywając 2:1 z Pogonią Zduńska Wola i remisując 1:1 z wiceliderem IV ligi Wartą Sieradz. „Last dance” ełkaesiaków w czwartej lidze rozpocznie się w Sulejowie, w sobotę o godz. 17:00.

Autor: Mateusz Żegota