Osiem lat temu ŁKS zagrał w meczu przyjaźni z Zawiszą

Osiem lat temu ŁKS zagrał w meczu przyjaźni z Zawiszą

fot. lksfans.pl

21 listopada 2009 roku na starym stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2 odbył się mecz towarzyski pomiędzy ŁKS-em a bydgoskim Zawiszą. Dochód z biletów został przekazany łódzkiemu klubowi, który zmagał się wówczas z kryzysem finansowym, na trybunach zaś kibice stworzyli atmosferę piłkarskiego święta.

ŁKS pod koniec 2009 roku znajdował się w ścisłej czołówce pierwszej ligi, a chociaż w drużynie nie brakowało znakomitych piłkarzy na czele z Bogusławem Wyparło, Tomaszem Hajto, Marcinem Adamskim, Krzysztofem Mączyńskim czy Łukaszem Gikiewiczem, klub borykał się z ogromnymi kłopotami finansowymi.

Wtedy też kibice ŁKS-u wpadli na pomysł zorganizowania towarzyskiego spotkania z Zawiszą Bydgoszcz, dochód z którego miał zostać przekazany m.in. na pensję dla zawodników „Rycerzy Wiosny”. Bydgoszczanie oczywiście nie zawiedli i spotkanie odbyło się w sobotę 21 listopada 2009 roku.

Emocji nie brakowało ani na boisku (mecz zakończył się remisem 1:1), ani na trybunach. Zaprzyjaźnieni ze sobą sympatycy dwóch klubów w liczbie około pięciu tysięcy bawili się świetnie, fani ŁKS-u zaprezentowali też efektowne oprawy, nie pierwszy a i nie ostatni raz udowadniając, że los najstarszego łódzkiego stowarzyszenia sportowego leży im na sercu.

Zdjęcia z tego spotkania mówią zresztą w tym przypadku więcej niż tysiąc słów (fot. lksfans.pl)…