Klub

Organizacyjnie przed meczem z Górnikiem

26.10.2023

26.10.2023

Organizacyjnie przed meczem z Górnikiem


W piątek spotkamy się na stadionie Króla przy okazji meczu piłkarzy ŁKS-u z Górnikiem Zabrze. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami organizacyjnymi.

Mecz ŁKS-u z Górnikiem Zabrze rozpocznie się w piątek 27 października o godz. 20.30. Trybuny Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla w al. Unii 2 zostaną otwarte dla kibiców oraz przedstawicieli mediów o godz. 19.


Bilety na mecz z Górnikiem

Bilety na mecz ŁKS-u z Górnikiem możecie zakupić za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl), a także w kasach stacjonarnych od strony al. Unii, w których w dniu meczu będziemy na Was czekać od godz. 15 (w kasach stacjonarnych płatność kartą lub gotówką).

* BILET ULGOWY (kobiety, seniorzy od 65 lat, młodzież do 18 lat, niepełnosprawni), DZIECIĘCY (dzieci do 13 lat), DARMOWY (dzieci do 4 lat: muszą jednak zająć miejsce na kolanach rodzica; nie są natomiast zobowiązane do posiadania własnej karty kibica ani biletu papierowego. Wchodzą na podstawie biletu rodzica lub opiekuna).
Ważne! Bilety należy wydrukować w domu (wejdź w zakładkę „Moje bilety” i kliknij ikonę drukarki przy nazwie meczu) lub pobrać na telefon (czyli zapisać bilet jako plik PDF i zeskanować kod kreskowy z telefonu przy bramce wejściowej na stadion). Potwierdzenie zakupu bez kodu kreskowego nie jest traktowane jako bilet wstępu.

Kasy biletowe (od strony al. Unii – płatność kartą lub gotówką)

 • Czwartek (25 października) | godz. 15.00 – 19.00
 • Sobota (26 października) | DZIEŃ MECZOWY | godz. 15.00 – 21.30

Kup nasze pamiątki!

Przed meczem i w trakcie meczu ŁKS-u z Górnikiem Zabrze na stoisku sprzedażowym przy sektorach F4/F5 znajdziecie pięć wyjątkowych pamiątek:

 • KOSZULKA MECZOWA ŁKS (czarna) | rozmiar od S do XXL  | Cena: 289 zł (bez brandingu) oraz 349 zł (z brandingiem)
 • KOSZULKA TRENINGOWA (czarna) | rozmiary od S do XXL | Cena: 130 zł
 • ODZNAKA ŁKS | limitowana edycja (numerowana od 1 do 115) odznaki ŁKS-u na 115-lecie, wykonanej metodą tradycyjną i mocowanej na śrubę | 180 zł
 • SZALIKI „115 lat ŁKS – SEKCJE” oraz „REPREZENTACJA ŁODZI” | 50 zł
 • PROPORCZYK 115 lat ŁKS | 99 zł

Przyjdź na mecz wcześniej!

 • Aby wejść na stadion należy wydrukować bilet lub przesłać go na urządzenie mobilne. Najważniejsza na bilecie jest część z kodem kreskowym. W momencie podejścia do bramki należy rozświetlić maksymalnie ekran i przybliżyć kod kreskowy/kod QR, następnie odbić go na czytniku kodów kreskowych na bramkach (jeśli szkło w Twoim telefonie jest rozbite może również się okazać, że czytnik nie będzie w stanie przeczytać Twojego kodu kreskowego).
 • Zakupiony bilet online można także zakodować na Karcie Kibica. W momencie zakupu należy wybrać opcję „Doładuj kartę kibica”.
 • Prosimy, aby pojawić się na trybunach wcześniej i przywitać piłkarzy już na rozgrzewce (czyli ok. godz. 19.50).
 • Zająć swoje miejsca wcześniej warto ze względu na wspólne wyczytywanie składu czy odśpiewany wraz z kilkunastoma tysiącami pieśń ŁKS-u autorstwa zespołu The Bootels.
 • Pamiętajcie o białej koszulce ŁKS-u, szaliku i głośnym oraz kulturalnym dopingu.
 • Dla naszego wspólnego komfortu i bezpieczeństwa, gorąco prosimy wszystkich kibiców o zajmowanie miejsc przypisanych na biletach i karnetach, a także o nie zajmowanie miejsc w ciągach komunikacyjnych.

Masz karnet?

Każdy kibic jest zobowiązany do posiadania potwierdzenia zakupionego karnetu. Potwierdzenie wybranego miejsca karnetowego należy mieć przy sobie w wersji elektronicznej bądź papierowej. Obowiązkiem jest również posiadanie dokumentu tożsamości, co jest wymogiem zawartym w ustawie o imprezach masowych. W przypadku kontroli służb porządkowych nie wystarczy okazanie plastikowej Karty Kibica, na której zapisany jest karnet. Konieczne będzie także okazanie potwierdzenia, na którym widnieje informacja o aktualnym miejscu karnetowym (tj. sektorze i miejscu) kibica.


Wybierz MPK Łódź lub Łódzką Kolej Aglomeracyjną

Kibicom wybierającym się w sobotę na stadion Króla rekomendujemy skorzystanie z środków transportu miejskiego, czyli jednej z kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych krążących w pobliżu al. Unii Lubelskiej 2.

Chcąc dotrzeć na stadion jedną z linii należy zwrócić uwagę na przystanki znajdujące się przy obiekcie:

 • Bandurskiego/Atlas Arena
 • Maratońska/Bandurskiego
 • Bandurskiego/Dworzec Łódź Kaliska
 • Dworzec Łódź Kaliska

lub wybrać jedną z linii, które kursują w jego pobliżu, np.: 10A/B, 12, 14, 18, 43A/B, 52, 65B, 76, 80A/C, 83, 86 lub 99.

Wybierając Łódzką Kolej Aglomeracyjną należy wysiąść na przystanku Dworzec Łódź Kaliska, znajdującym się w sąsiedztwie stadionu Króla.


Wejścia dla kibiców:

 • Dla kibiców z B2 – wejście przy parku, po prawej stronie biurowca
 • Dla kibiców z F4/F5/F6 – przy parku, bliżej al. Unii, po lewej stronie biurowca
 • Dla kibiców z B3/B4/D1/D2 – wejście od al. Unii, znajduje się na lewo od herbu
 • Dla kibiców z D3/D4/F1/F2/F3 – wejście od al. Unii, znajduje się na prawo od herbu
 • Dla kibiców z D5 (sektor dla kibiców niepełnosprawnych) – wejście od al. Unii, znajduje się pod herbem

Ważne! Uniknijmy kolejek. Kibice wchodzący na stadion mogą skorzystać ze wszystkich kołowrotków, które są dostępne przy danym wejściu.

PARKING | Do dyspozycji kibiców będzie płatny parking „P1” (wjazd w dniu meczu z Górnikiem Zabrze przez dwie bramy, gdzie będzie dwóch kasjerów). Opłata wg stawek operatora obiektu. Zachęcamy także do skorzystania z środków transportu miejskiego MPK-Łódź. Nasz stadion jest znakomicie skomunikowany z resztą miasta za sprawą kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych. Przy okazji przypominamy, że przed meczem z Górnikiem w pobliżu stadionu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, związane m.in. z zabezpieczeniem przyjazdu kibiców gości.


Sektor VIP / Skybox

 • Wejścia dla posiadaczy wejściówek VIP oraz gości strefy Skybox znajdują się tradycyjnie od strony trybuny zachodniej i zostaną oznaczone.
 • Wcześniej zarezerwowane wejściówki dla gości czekać będą w recepcji sektora VIP od godz. 19.

Zakaz używania środków pirotechnicznych

Ustawa o imprezach masowych zakazuje używania środków pirotechnicznych, dlatego przypominamy o szkodliwości działania wyrobów pirotechnicznych, zagrożeń związanych z użyciem pirotechniki podczas imprez masowych oraz konsekwencji karnych wynikających z ich wnoszenia, posiadania i używania. Odpalanie pirotechniki może skutkować interwencją policji czy ochrony, a osobom, które ich używają grozi uszczerbek na zdrowiu.

Poza karami indywidualnymi, sankcjami może zostać objęty także klub. Wojewoda, w drodze decyzji administracyjnej, może zakazać przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności na całym obiekcie lub w jego wydzielonych sektrach lub wprowadzić, na czas określony albo nieokreślony, zakaz przeprowadzania przez organizatora imprez masowych na terenie województwa lub jego części.