Odszedł od nas były prezes ŁKS

24 / 05 / 2020

Ze smutkiem informujemy, że dziś w wieku 83 lat zmarł Ireneusz Mintus, w przeszłości prezes Łódzkiego Klubu Sportowego.

Wczoraj minęło dokładnie 31 lat odkąd Ireneusz Mintus został prezesem ŁKS-u, zastępując na tym stanowisku 23 maja 1989 roku Zdzisława Kwapisza. Dyrektor „Skórimpexu”, bo także taką funkcję piastował szef ŁKS-u, stanął wówczas przed nie lada wyzwaniem, musiał bowiem wprowadzić najstarszy łódzki klub w rzeczywistość po transformacji ustrojowej.

W Łodzi w tym samym czasie upadały zakłady na czele ze wspierającym dotąd ełkaesiaków ZPB „Poltex”, a chociaż cały ten okres kojarzy się z nieustannymi problemami ledwo wiążącego koniec z końcem klubu, to właśnie za kadencji Ireneusza Mintusa ełkaesiacy w 1993 roku walczyli do końca rozgrywek o mistrzostwo Polski (rok później po wielu latach zagrali w końcu w europejskich pucharach). Okres rządów prezesa Ireneusza Mintusa w al. Unii 2 zakończył się 29 września 1993 roku, gdy na tym stanowisku zastąpił go Mirosław Pękacki.

Ireneusz Mintus zmarł 24 maja w wieku 83 lat. Rodzinie byłego prezesa ŁKS-u składamy szczere kondolencje.