O czym ćwierka Twitter po meczu z Górnikiem Łęczna

13
23 / 05 / 2021

„Tak się z gra z przeplatanką na sercu”… – komentowali kibice na Twitterze sobotnie zwycięstwo ełkaesiaków nad Górnikiem Łęczna.

W sobotę po 230 dniach przerwy na trybunę stadionu przy al. Unii 2 wrócili fani łódzkiego zespołu, którzy pierwszy raz w tym roku mieli okazję osobiście wesprzeć naszych piłkarzy głośnym dopingiem. Tradycyjnie już słowa otuchy docierały do nas także z Twittera.

Tęsknili wszyscy. Tęsknili piłkarze, tęsknili kibice, tęsknił i nasz spiker. W pierwszej połowie usychaliśmy z tęsknoty także za golem dla łodzian, ale w tej części gry ełkaesiacy nie znaleźli sposobu na sforsowanie defensywy rywala.

Na szczęście, w drugiej połowie „panowie się rozkręcili”. Na gola Michała Trąbki goście zdołali błyskawicznie odpowiedzieć, ale końcówka należała już do nas.

„Przylutował” Panie redaktorze, ba, nawet dwukrotnie, przy czym to pierwsze uderzenie Pirulo w doliczonym czasie gry należałoby uznać istotnie za bombę, a to drugie za kunsztowne pociągnięcie pędzlem. ŁKS pokonał Górnika 3:1.

Łodzianie powiększyli przewagę i nad zespołem z województwa lubelskiego, i nad Miedzią Legnica, co więcej zmniejszyli do dwóch „oczek” stratę do GKS-u Tychy i utrzymali pięciopunktowy dystans do Radomiaka Radom.