O czym ćwierka Twitter po meczu z GKS Bełchatów

01 / 10 / 2020

– Jak ja lubię to uczucie! Brawo Drużyno! – napisał po meczu z GKS-em Bełchatów kapitan ŁKS-u Arkadiusz Malarz. Po środowym spotkaniu z Bełchatowie na Twitterze znów było głośno o ełkaesiakach.

W Bełchatowie nie zabrakło niczego, co składa się zawsze na dobre piłkarskie widowisko. Były gole, emocje, byli kibice obu klubów. Ełkaesiacy w derbach województwa łódzkiego pokonali GKS 3:1 i zgarnęli już szósty komplet punktów z tym sezonie.

Podopiecznych trenera Wojciecha Stawowego wspierali w Bełchatowie kibice ŁKS-u, którzy po ostatnim gwizdku znów mieli powody do radości.

Wśród sympatyków ŁKS-u w Bełchatowie nie zabrakło m.in. Pawła Lewandowskiego, znanego kibica naszego klubu.

Ci zaś, którzy nie mogli pojawić się na trybunach, mocno trzymali kciuki za „Rycerzy Wiosny” nawet na trasie.

Nie ma wątpliwości, kto w tym roku jest najlepszy w łódzkiej regionie, co podkreślił Jarek Chęciński.

Środowy mecz nie był spacerkiem. Ambitna drużyna z Bełchatowa sprawiła łodzianom kłopoty nie tylko na początku spotkania.

Już w 10. minucie GKS objął prowadzenie po bramce Patryka Makucha.

Na szczęście dla kibiców ŁKS-u, goście za sprawą Łukasza Sekulskiego odpowiedzieli błyskawicznie.

Po golu wyrównującym do pracy zabrał się Pirulo, który dwukrotnie pokonał bramkarza GKS-u, zapewniając łodzianom zwycięstwo 3:1.

Mateusz Żegota z lksfans.pl docenił przy tym pracę Piotra Gryszkiewicza. Młodzieżowiec asystował przy dwóch pierwszych golach dla przyjezdnych.

Łukasza Sekulski i Pirulo mają na koncie w tym sezonie Fortuna 1 Ligi już pięć goli.

Arkadiusz Malarz „lubi to uczucie”, ale na pewno nie bardziej od nas 😉 W drugiej połowie kapitan ŁKS-u zdołał zdekoncentrować Waldemara Gancarczyka, skutkiem czego ten ostatni nie wykorzystał rzutu karnego.

Dodajmy, co zresztą podkreślił też red. Krzysztof Sędzicki z telewizji TOYA, że środowe spotkanie rozegrano w strugach deszczu. Deszcz goli był w Bełchatowie, ale tylko przed przerwą.

Niekorzystne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły piłkarzom w stworzeniu ciekawego widowiska. Zadowolony z poziomu zawodów był m.in. Wojciech Bąkowicz z portalu igol.pl.

Z kolejnego sukcesu młodszych kolegów cieszy się wychowanek ŁKS-u, a dziś ekspert stacji Canal + Sport Tomasz Wieszczycki.

Szóste z rzędu ligowe zwycięstwo ŁKS-u odnotowały również „Piłka Nożna” i „Przegląd Sportowy”.

Jeszcze przed środowym meczem Bartosz Burski z portalu igol.pl zauważył, że ełkaesiacy są na dobrej drodze do wyrównania, a może nawet pobicia swojego rekordu wygranych z rzędu meczów na zapleczu ekstraklasy.

Po końcowym gwizdku nie mogło zabraknąć radości z kibicami.

Czwartkowy poranek był więc bardzo udany dla wszystkich ełkaesiaków. Wczorajsze zwycięstwo uczcili przebieżką na al. Unii 2 uczniowie Szkoły Gortata. Dodajmy, że dyrektor szkoły Michał Feter w Bełchatowie też wspierał ŁKS z trybun.

Wszystkim ełkaesiakom życzymy udanego czwartku. Już w najbliższą niedzielę #łodzianie zmierzą się na własnym stadionie z Resovią.

Zebrał: Remek Piotrowski