Drużyna

Nowy defensor dołączył do ŁKS-u

11.08.2020

11.08.2020

Nowy defensor dołączył do ŁKS-u

Mateusz Bąkowicz, który najczęściej występuje jako prawy obrońca, został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. Pochodzący z regionu łódzkiego 19-latek podpisał z „Rycerzami Wiosny” umowę, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2023 roku.

Nowy gracz biało-czerwono-białych przygodę z piłką nożną zaczynał w tym samym klubie, co swego czasu Jacek Krzynówek – Ruchu Chrzanowice. Następnie występował w młodzieżowym zespole LUKS-u Gomunice, skąd trafił do Akademii GKS-u Bełchatów, w której spędził 3,5 roku. Przez kolejne dwa lata jego klubem była Warta Działoszyn, w której wypatrzyli go przedstawiciele trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. I to właśnie tam Bąkowicz występował przez ostatnie półtora sezonu, szybko stając się ważnym ogniwem drużyny (rozegrał 34 spotkania, w tym 31 w podstawowym składzie, a ponadto zdobył cztery bramki – statystyki te z pewnością byłyby jeszcze bardziej okazałe, gdyby nie przerwanie rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa zaledwie po pierwszym meczu rundy wiosennej minionego sezonu).

Mateusz, witamy w Łodzi i życzymy spełnienia z ŁKS-em wszystkich sportowych marzeń!