Nowi w sztabie trenerskim pierwszej drużyny

27.06.2023

Nowi w sztabie trenerskim pierwszej drużyny

Trener przygotowania motorycznego Zbigniew Dąbek oraz analityk Rafał Majewski dołączyli do sztabu trenerskiego pierwszej drużyny ŁKS-u, która przygotowuje się do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy.

– Zależy mi bardzo abyśmy jako klub robili kolejne kroki w rozwoju i szli w stronę profesjonalizacji w kilku płaszczyznach. Stąd decyzja o dołączeniu do sztabu szkoleniowego dobrych fachowców, w postaci Zbigniewa Dąbka i Rafała Majewskiego. Pierwszy z nich będzie współpracował w roli trenera przygotowania motorycznego, a drugi będzie nam pomagał w zakresie analizy meczowej i zajęć treningowych. Chciałbym poprzez te ruchy kadrowe sprawić aby trener Kazimierz Moskal miał pełen komfort pracy oraz był otoczony grupą specjalistów, którzy będą go wspierali w najważniejszych aspektach jeśli chodzi o kompleksowe przygotowanie zespołu do zbliżających się spotkań w Ekstraklasie – wyjaśnia Janusz Dziedzic, dyrektor sportowy ŁKS Łódź.

Zbigniew Dąbek po zakończeniu kariery piłkarskiej (występował w rezerwach Sandecji Nowy Sącz i Stali Rzeszów, poza tym m.in. w Stali Stalowa Wola oraz Karpatach Krosno) został trenerem przygotowania motorycznego. Ostatnich pięć lat spędził w Stali Rzeszów, która w tym czasie awansowała m.in. na zaplecze ekstraklasy, a w zakończonym niedawno sezonie zagrała nawet w barażach o ekstraklasę, w czym trener przygotowania motorycznego miał oczywiście duży udział.

Zakres obowiązków Zbigniewa Dąbka w Stali był szeroki – diagnoza potencjału jeśli chodzi o parametr mocy, szybkości i wytrzymałości szybkościowej, czy analiza parametrów osiąganych przez zawodników to tylko ich część. Warto dodać, że cenionym w swojej dziedzinie szkoleniowcem interesowały się w przeszłości także inne kluby (w tym te ekstraklasowe), lecz Zbigniew Dąbek wypełnił cały wiążący go ze Stalą kontrakt i dopiero po jego wygaśnięciu zdecydował się na zmianę miejsca praca.

Drugą nową postacią w sztabie szkoleniowym już ekstraklasowego ŁKS-u jest Rafał Majewski, który będzie pełnił funkcję analityka pierwszego zespołu, więc do jego zadań będzie należała m.in. analiza gry rywala, co ma pomóc pierwszego trenerowi i zawodnikom przygotować się jak najlepiej do każdego meczu. Rafał Majewski w przeszłości pracował już w naszym klubie, a konkretnie w Akademii ŁKS, gdzie należał do sztabu rezerw ŁKS-u, ŁKS III oraz drużyny do lat 17.

Obu Panów witamy serdecznie w Łódzkim Klubie Sportowym!