Engjell Hoti w ŁKS

Drużyna

Engjell Hoti w ŁKS

22.06.2023

22.06.2023

Nowym piłkarzem ŁKS-u został Engjell Hoti. Nasz klub podpisał z pomocnikiem, który w ubiegłym sezonie zdobył mistrzostwo Albanii, dwuletni kontrakt.

Engjell Hoti ma 26 lat, urodził się w Stuttgarcie, jest Albańczykiem posiadającym niemieckie oraz kosowskie obywatelstwo i w przeszłości występował w młodzieżowych drużynach VfB Stuttgart, 1. FC Kaiserslautern, Eintrachtu Braunschweig (w tej ostatniej także w drużynie rezerw), a potem w pierwszych zespołach Rot Weiss Ahlen i TSG Backnang. W międzyczasie zadebiutował też w młodzieżowej reprezentacji Kosowa (2 spotkania w 2017 roku).

W 2019 roku wyjechał z Niemiec i najpierw dwa lata spędził w Kosowie (KF Trepca 89 i FC Llapi), a kolejne dwa w Albanii (KF Tirana i FK Partizani), w tym okresie stając się bardzo ważną postacią swoich zespołów i przy okazji zaliczając cztery pierwsze mecze w europejskich pucharach (kwalifikacje do Ligi Konferencji Europy UEFA).

Tylko w dwóch ubiegłych sezonach w barwach albańskich KF Tirana i FK Partizani ofensywnie usposobiony pomocnik rozegrał 60 meczów ligowych, zdobył 10 goli i zanotował 6 asyst (do tego należałoby dodać 10 spotkań w krajowym pucharze, 1 bramkę i 5 asyst), co więcej z obydwoma klubami sięgnął po mistrzostwo Albanii (2021/22 i 2022/23), a w dorobku ma również krajowy puchar Kosowa wywalczony dwa lata temu z  FC Llapi.

Atutami piłkarza są m.in. wyszkolenie techniczne i umiejętność operowania piłką zarówno prawą, jak i lewą nogą, do tego precyzyjnym strzał i odbiór piłki.

W nowym sezonie Engjell Hoti będzie reprezentował barwy ekstraklasowego ŁKS-u. Nasz klub podpisał z zawodnikiem kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2025 roku.