Klub

Nowe piwo Rodowite APA wkrótce dostępne!

16.04.2019

16.04.2019

Nowe piwo Rodowite APA wkrótce dostępne!

Z przyjemnością informujemy, że rodzina produktów Rodowite Group właśnie powiększyła się o kolejną nowość. Na rynku debiutuje bowiem Rodowite APA (American Pale Ale), czyli piwo jasne, górnej fermentacji wywodzące się z gatunku Pale Ale – popularnego Brytyjskiego stylu piwnego.

Do produkcji piwa Rodowite APA użyliśmy mieszanki czterech słodów jęczmiennych i pszenicznych, które nadają piwu treść oraz amerykańskich odmian chmieli: Citra, Centennial i Mosaic, które wnoszą do niego bogate aromaty owoców tropikalnych i cytrusów – opowiada Krzysztof Zawlik, pomysłodawca całego przedsięwzięcia. – O odpowiedni poziom szlachetnej goryczki zadba chmiel Magnum. Dzięki tej recepturze uzyskaliśmy piwo o intensywnym aromacie chmielowym oraz solidnej treści słodowej, czyli idealne na nadchodzące ciepłe dni i świętowanie sukcesów sportowców Łódzkiego Klubu Sportowego – dodaje.

Dodajmy, że Rodowite APA, podobnie jak i Rodowite Pils – piwo nagradzane już kilkukrotnie na prestiżowych branżowych konkursach i festiwalach – warzone będzie w browarze Doctor Brew. Zawartość ekstraktu to 13,0 Blg, a zawartość alkoholu – 5,2 % obj.

Składniki: Woda, Słody (Pilzneński. Monachijski, Karmelowy jasny, Pszeniczny), Chmiele (Magnum, Citra, Centennial, Mosaic), drożdże piwowarskie.

W czwartek piwo dostępne będzie w hurtowni, a w piątek w punktach dystrybucji detalicznej. Cena Rodowitego APA powinna oscylować wokół pięciu złotych.