Niższe ligi już nie zagrają. Trzecia drużyna ŁKS awansowała do klasy A

08 / 05 / 2020

fot. Artur Kraszewski

Polski Związek Piłki Nożnej powołując się na decyzję Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej zakończył sezon w niższych klasach rozgrywkowych. Oznacza to, że prowadząca w tabeli grupy I łódzkiej klasy B trzecia drużyna ŁKS-u awansowała o jeden szczebel.

Złożona z juniorów drużyna ŁKS III Łódź powstała latem ubiegłego roku i po dziewięciu kolejkach tego sezonu z kompletem punktów na koncie (27 „oczek”, 78 zdobytych bramek i tylko 7 straconych) prowadziła w tabeli klasy B grupy I ze znaczną przewagą nad resztą stawki.

W tym sezonie podopieczni trenera Rafała Majewskiego, któremu pomagają Adam Gołaszewski i Sebastian Bielichowski, już na tym szczeblu rozgrywkowym nie będą mieli okazji rywalizować, bo futbolowe władze ze względu na pandemię koronawirusa postanowiły zakończyć rozgrywki. Tym samym ełkaesiacy awansowali do klasy A. Oznacza to, że czwarty rok z rzędu seniorska drużyna ŁKS-u kończy rozgrywki z promocją do wyższej klasy rozgrywkowej.

– Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych – informuje związek.

Gratulujemy drużynie awansu. Nie możemy się doczekać równie udanych spotkań w przyszłym sezonie.

O powrocie do treningów Akademii ŁKS – w tym ŁKS III – z trenerem Rafałem Majewskim porozmawialiśmy w środę, jeszcze przed decyzją futbolowych władz.

Tabela łódzkiej klasy B (Grupy I)

Źródło: lzpn.org

Tabela IV ligi

Wspomniana decyzja oznacza również, że rezerwy ŁKS-u występujące w IV lidze zakończyły sezon na piątym miejscu. Poniżej pełna tabela: