Największy w pierwszej lidze

18 / 04 / 2022

Stadion Miejski im. Władysława Króla zajmuje 12. miejsce pod względem pojemności wśród stadionów piłkarskich w Polsce. Jednocześnie dopingować swoją drużynę na nowym stadionie przy al. Unii 2 może 18 029 kibiców.

To klasyfikuje Stadion Miejski im. Władysława Króla na dwunastym miejscu wśród wszystkich stadionów piłkarskich w Polsce i jednocześnie czyni go największym stadionem w pierwszej lidze, gdzie Łódzki Klub Sportowy póki co rozgrywa swoje mecze. W przypadku awansu ŁKS-u do PKO Ekstraklasy, stadion im. Władysława Króla będzie ósmym stadionem w najwyższej lidze rozgrywkowej. Stadion Miejski przy al. Unii 2 ma dokładnie o 11 miejsc więcej niż Stadion Miejski przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi.