Aktualności

Najpierw „rzeczy kluczowe dla stylu gry”. Przygotowania do meczu z GKS Tychy

11
08 / 06 / 2021

W poniedziałek piłkarze ŁKS-u rozpoczęli przygotowania do ostatniego meczu w ramach sezonu zasadniczego, czyli niedzielnego starcia z trzecim w tabeli Fortuna 1 Ligi GKS-em Tychy.

W piątek był czas na radość po odniesionym w dramatycznych okolicznościach zwycięstwie nad liderem z Niecieczy (3:2), ale już kilkadziesiąt godzin po ostatnim gwizdku arbitra łodzianie wraz ze sztabem trenerskim swoją uwagę skoncentrowali na przygotowaniach do meczu z GKS-em Tychy.

– Jesteśmy w trakcie długiego tygodnia treningowego, bo należy pamiętać, że kolejne spotkanie rozegramy dopiero w niedzielę. Na początku tego mikrocyklu skupimy się na rzeczach uniwersalnych i kluczowych w kontekście stylu gry jaki chcemy prezentować, natomiast końcówka tygodnia to czas na pracę pod kątem spotkania z GKS-em Tychy – wyjaśnia trener Paweł Drechsler, asystent Marcina Pogorzały.

Wczoraj nasi piłkarze ćwiczyli w siłowni, a już dzisiaj (tj. we wtorek) spotkają się na boisku przy al. Unii 2. Podczas poniedziałkowych zajęć trenerzy mieli do dyspozycji tych samych zawodników, co w ubiegłym tygodniu, w tym m.in. Macieja Dąbrowskiego. Doświadczony obrońca odcierpiał już karę za dwanaście żółtych kartek (pauzował w meczach z Miedzią Legnica i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza). Przypomnijmy, że zagrożeni pauzą w jedną spotkaniu są Michał Trąbka, Jan Sobociński, Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Przemysław Sajdak i Carlos Moros Gracia.

– Dysponujemy dokładnie tymi samymi piłkarzami, którzy przygotowywali się do meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza – wyjaśnił trener Paweł Drechsler i dodał, że sztab szkoleniowy pierwszej drużyny uważnie przygląda się również zawodnikom czwartoligowych rezerw ŁKS-u, które już w środę mają szansę zapewnić sobie awans do trzeciej ligi.

W drugiej połowie tygodnia ełkaesiacy (tj. pierwszoligowcy) mają w planach jednostki treningowe mniej więcej w porze spotkania z GKS-em, natomiast w sobotę po zajęciach i obiedzie łodzianie wyruszą do Tychów, gdzie następnego dnia o godz. 12.40 rozpoczną swój ostatni mecz w ramach sezonu zasadniczego.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]