Klub

Nacho Monsalve: Chcę grać wszystko

22.10.2022

22.10.2022

Nacho Monsalve: Chcę grać wszystko

Mniej goli od ŁKS-u w tym sezonie stracił tylko GKS Katowice i duża w tym zasługa Nacho Monsalve. Z hiszpańskim defensorem porozmawialiśmy o najbliższym meczu, ale także o współpracy z Maciejem Dąbrowskim, pracy z trenerem Kazimierzem Moskalem i tym, co jest dla niego ważniejsze od indywidualnych wyróżnień.

Nacho Monsalve (piłkarz ŁKS-u): Cieszę się, że kolejny sezon gram w ŁKS-ie. Stabilizacja jest dla mnie bardzo ważna. U trenera Kazimierza Moskala każdy musi dawać z siebie sto procent. Dzięki temu jesteśmy lepsi. Wraz z przyjściem tego szkoleniowca pojawiło się wiele nowych pomysłów na grę tej drużyny. […] Przed sezonem powiedziałem sobie, że chcę grać wszystko od pierwszej do ostatniej minuty. Obecnie co tydzień gram po 90 minut i dzięki temu czuję się szczęśliwy. Najważniejsza dla mnie jest praca dla drużyny, jej zwycięstwa, to, gdy kończymy mecz z czystym kontem. Cieszą mnie tytuły piłkarza meczu czy gole, cieszy mnie, gdy moją grę doceniają kibice, ale liczy się zespół.