Klub

Zabierz drużynę na Stadion Króla

20.10.2022

20.10.2022

Zabierz drużynę na Stadion Króla

„Poznaj Polskę na sportowo” to program organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, dzięki któremu kluby piłkarskie będące członkami PZPN mogą wnioskować o przyznanie dla swoich zawodników w wieku od 6 do 19 lat (tj. uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych) nieodpłatnych biletów oraz dofinansowania na udział w meczach, czyli w naszym przypadku – spotkaniach ŁKS-u na stadionie Króla. Gorąco do tego zachęcamy!

Poznaj Polskę na sportowo umożliwia wyjazdy na mecze piłkarskie sezonu 2022/2023, w tym na spotkania ŁKS Łódź rozgrywane w ramach Fortuna 1 Ligi oraz mecze Reprezentacji Polski (zaproszenia na mecz Reprezentacji A mężczyzn będą dostępne w programie PPnS wyłącznie dla laureatów Konkursu Wiedzy o piłce nożnej).

Patriotyzm i sport idą ze sobą w parze. Możemy to chociażby zaobserwować na meczach podczas śpiewania hymnu. Cały stadion się wtedy jednoczy, emocjonuje, tętni życiem. Bardzo się cieszę, że teraz będziemy mieli możliwość realizowania programu „Poznaj Polskę na sportowo”, który ma misję edukacyjną. Chcemy, aby nasza młodzież była jeszcze bardziej zaangażowana zarówno w patriotyzm, jak i sport – mówi Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W ramach tego programu opracowujemy wraz z klubami szczebla centralnego i Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej historię polskiego futbolu. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą z nią zaznajamiani podczas wycieczek na mecze piłki nożnej w różne regiony kraju. Wielką skarbnicą wiedzy jest również nasza Biblioteka Piłkarstwa Polskiego na portalu Łączy Nas Piłka. Już teraz mogę zaprosić wszystkich na quizy wiedzy, które będą gwarancją nauki, dobrej zabawy, a także dadzą możliwość wygrania atrakcyjnych nagród, w tym wyjazdu na mecz reprezentacji Polski – podkreślił Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN.

Każdy Klub, który przystąpi do PPnS, może złożyć wniosek o przyznanie biletów dla zawodników w liczbie od 18 do 45 oraz 1-3 opiekunów na każde wybrane wydarzenie sportowe znajdujące się na liście wydarzeń w systemie informatycznym PPnS z zastrzeżeniem, że mecze w rozgrywkach klubowych nie mogą być oddalone od siedziby klubu więcej niż 300 km. Ograniczenie to nie dotyczy meczów Reprezentacji Polski. Lista dostępnych wydarzeń sportowych może ulegać zmianom w zależności od liczby dostępnych biletów – bieżące informacje na temat dostępnych biletów na wydarzenia znajdują się w systemie informatycznym PPnS.

Klub, który wnioskuje o przyznanie biletów, może również wnioskować o przyznanie dofinansowania do wyjazdu w dwóch obszarach:

  1. Pokrycia realnych kosztów poniesionych przez Klub na opłacenie usługi transportowej oraz
  2. Pokrycia realnych kosztów poniesionych na zorganizowanie wyjazdu w postaci kosztów usługi gastronomicznej oraz kosztów wynagrodzeń dla opiekunów grup.

Szczegółowe kwoty przyznawanych dotacji, zasady przyznawania dotacji oraz ich rozliczania znajdują się w regulaminie przedsięwzięcia poznaj Polskę na sportowo, który stanowi załącznik do umowy ramowej z PZPN.

Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu (więcej TUTAJ) i wspólne przeżywanie emocji sportowych na stadionie Króla!

Możliwy jest również kontakt z przedstawicielem klubu – Oskar Bugajny (nr tel. 882 893 185) lub oskar.bugajny@lkslodz.pl

Załączniki: