Aktualności

Na wyjazdach śpiew, w sercu przeplatanka! Wyjazdowa jesień kibiców ŁKS

12
27 / 12 / 2019

fot. Jakub Ziemianin

“Na wyjazdach śpiew, w sercu przeplatanka. My wspieramy cię, wygraj dla nas mecz!” – wybrzmiewało w tym sezonie już na jedenastu stadionach w całej Polsce, od Pomorza aż po Śląsk. Po siedmiu latach przerwy kibice ŁKS znów mieli okazję wpierać swoich zawodników w najwyższej klasie rozgrywkowej i trzeba przyznać, że ze swojego zadania wywiązali się znakomicie. Sektory gości w pierwszej części rundy zasadniczej wypełniane były licznie przez łodzian i ich przyjaciół, a doping niekiedy robił wrażenie nawet na bezstronnych obserwatorach. Zapraszamy do krótkiego podsumowania ełkaesiaków na wyjazdach.

Biało-czerwono-biali od początku sezonu odwiedzili już dziesięć miast. Najbliżej położony był Płock (130 km), najdalej – Gdańsk (349 km) oraz Białystok (330 km). Łącznie za drużyną kibice przemierzyli w tej części sezonu 5 282 km (wliczając w to powrót do Łodzi), czyli niemal tyle, ile wynosi trasa z Łodzi do Kuwejtu. Łodzianie nie pojawili się jedynie w Szczecinie, gdzie obecnie trwa budowa nowego stadionu. Byłby to zdecydowanie najdłuższy wyjazd dla ełkaesiaków, bo aż 466 km.

Ilu więc kibiców wspierało ŁKS w sektorach gości? Najwięcej w Gdańsku (906 osób) oraz w Zabrzu (860) i Poznaniu (850). Najmniej kibiców pojawiło się w Lubinie (270), Tychach (230) oraz w Sosnowcu (280). Z racji terminarza Pucharu Polski, mecze z GKS-em Tychy i Zagłębiem Sosnowiec rozgrywane były w środku tygodnia. Łącznie w 11 spotkaniach ligowych i pucharowych w sektorach gości pojawiło się 6 136 osób, co oznacza, że średnio na wyjeździe ŁKS reprezentowało 558 kibiców.

To jednak nie koniec wyjazdowych przygód w tym sezonie. Na wiosnę czeka nas prawdziwy bój, którego stawką jest utrzymanie w ekstraklasie, dlatego zachęcamy Was do jak najliczniejszego wspierania Rycerzy Wiosny zarówno podczas meczów w Łodzi, jak i na wyjazdach. A wiosnę zaczniemy właśnie od wyjazdu i to do Warszawy. Ostatnim razem, gdy ełkaesiacy walczyli o ligowe punkty przy Łazienkowskiej (w 2012 roku), z sektora gości dopingowało ich aż 1200 kibiców z Łodzi. Liczymy, że 9 lutego będzie podobnie!

Oprócz Warszawy, w drugiej części sezonu zasadniczego PKO Ekstraklasy czekają nas jeszcze cztery wyjazdy (Gdynia, Kielce, Bełchatów, Wrocław). Zdecydowanie najbliżej będzie do Bełchatowa, gdzie mecze w tym sezonie rozgrywa drugi z beniaminków – Raków Częstochowa. Najdalej przyjdzie nam pojechać do Gdyni. Stadion Arki znajduje się dokładnie 362 km od stadionu ŁKS. Rundę wiosenną zakończymy na trzecim co do wielkości stadionie w Polsce czyli we Wrocławiu.

Jeszcze raz dziękujemy Wam, że jesteście z nami bez względu na wszystko i wspieracie drużynę z całych sił. W 2020 roku życzymy Wam wielu wspaniałych kibicowskich wspomnień i emocji. Razem tworzymy ŁKS! #Gramyw12


PKO Ekstraklasa:

 •   Kraków (228 km/ 630 osób
  Sobota (27 lipca)
 •   Kraków (231 km/ 640 osób (w tym 81 kibiców zaprzyjaźnionych klubów)
  Piątek (16 sierpnia)
 •   Płock (130 km/ 480 osób (w tym 16 kibiców zaprzyjaźnionych klubów)
  Sobota (31 sierpnia)
 •   Szczecin (466 km/ bez oficjalnego udziału kibiców gości z powodu budowy stadionu
 •   Lubin (288 km/ 270 osób (w tym około 25 kibiców zaprzyjaźnionych klubów)
  Poniedziałek (30 września)
 •   Zabrze (219 km/ 860 osób (w tym około 90 kibiców zaprzyjaźnionych klubów)
  Niedziela (20 października)
 •   Białystok (330 km/ 490 osób (w tym 115 kibiców zaprzyjaźnionych klubów)
  Niedziela (3 listopada)
 •   Gdańsk (349 km/ 906 osób (w tym 202 kibiców zaprzyjaźnionych klubów) + 30 osób poza stadionem
  Sobota (23 listopada)
 •   Poznań (213 km/ 850 osób
  Sobota (7 grudnia)
 •   Gliwice (212 km/ 500 osób (w tym 55 kibiców zaprzyjaźnionych klubów)
  Niedziela (15 grudnia)

Puchar Polski:

 •   Sosnowiec (207 km/ 280 osób (w tym 32 kibiców zaprzyjaźnionych klubów)
  Czwartek (26 września)
 •   Tychy (234 km/ 230 osób
  Środa (4 grudnia)

Co nas czeka na wiosnę?

 •   Warszawa (141 km/ 9 lutego (17:30)
 •   Gdynia (362 km/ 29 lutego – 1 marca
 •   Kielce (147 km/ 7 – 8 marca
 •   Bełchatów (57 km/ 21 – 22 marca
 •   Wrocław (223 km/ 11 kwietnia

W obiektywie:

fot. Jakub Ziemin, Artur Kraszewski, Paweł Ciesielski
POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]