Na boisku i w siłowni. Plan przygotowań drużyny

31 / 08 / 2020

W tym tygodniu piłkarze ŁKS-u mają w planach pięć jednostek treningowych i piątkowy sparing z Radomiakiem.

Ełkaesiacy świetnie zainaugurowali nowy sezon. Piłkarze trenera Wojciecha Stawowego najpierw awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski, a w ubiegły piątek wygrali premierowy pojedynek w Fortuna 1 Lidze z Odrą Opole (4:0). Kibice mają się z czego cieszyć, lecz to dopiero początek zmagań w nowej edycji piłkarskich rozgrywek, więc przed naszymi zawodnikami kolejny tydzień ciężkiej pracy, który zwieńczy sparing z Radomiakiem.

Przypomnijmy, że zaplanowane pierwotnie na najbliższy weekend mecze ligowe ŁKS-u i Radomiaka zostały przełożone ze względu na powołania do reprezentacji młodzieżowych, które otrzymali  piłkarze tych klubów (w przypadku łodzian – Jan Sobociński i Adam Ratajczyk).

Co więc czeka naszych piłkarzy w zbliżającym się tygodniu? Po niedzielnym odpoczynku ełkaesiacy wznowią zajęcia wieczornym treningiem w poniedziałek. We wtorek przyjdzie czas na siłę i wytrzymałość, bo w ten akurat dzień łodzianie w trzech grupach będą ćwiczyć w siłowni.

Na środę i czwartek sztab trenerski zaplanował po jednym treningu na boisku każdego dnia, a w piątek o godz. 18 na stadionie przy al. Unii 2 rozpocznie się gra kontrolna z Radomiakiem. Piątkowy sparingpartner „Rycerzy Wiosny” również udanie zainaugurował rozgrywki Fortuna 1 Ligi. W ubiegłą sobotę radomianie pokonali 4:1 Widzew.

Tydzień pracy zakończą łodzianie w sobotę treningiem regeneracyjnym, z kolei w niedzielę będą odpoczywać. Na kolejnych zajęciach spotkają się potem już w poniedziałek.