Drużyna

Wyrównali klubowy rekord

29.08.2020

29.08.2020

Wyrównali klubowy rekord

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

Piłkarze ŁKS-u pokonując w piątek Odrę Opole 4:0 wyrównali swój rekord najwyższego zwycięstwa na otwarcie sezonu.

Kilka dni temu przypomnieliśmy na łamach naszej strony 85. poprzednich ligowych premier i wspomnieliśmy wówczas, że najwyższe zwycięstwo na inaugurację ligi odnieśli łodzianie w 2006 roku pokonując czterema bramkami Pogoń Szczecin (powtórzyli ten wyczyn w 2013 roku w czwartoligowym meczu z Pogonią Zduńska Wola).

W piątek po golach Michała Trąbki, Samuela Corrala, Pirulo i Łukasza Sekulskiego znów cieszyliśmy się z wysokiego czterobramkowego zwycięstwa. Rekord w Opolu został więc wyrównany, a dodajmy na koniec, że na inaugurację ligi ełkaesiacy zdobyli cztery gole sześć razy.

Poza wspomnianymi zwycięstwami nad Pogonią Szczecin, Pogonią Zduńska Wola i piątkowym nad Odrą Opole, tyle właśnie bramek zdobyli łodzianie także w 1929 roku (4:2 z Polonią Warszawa), w 1932 roku (4:1 z 22 pp Siedlce) i w 1987 roku (4:1 z Pogonią Szczecin).