Klub

Mistrz Polski wspiera akcję „Ufunduj karnet dla młodego ełkaesiaka”!

28.07.2017

28.07.2017

Mistrz Polski wspiera akcję „Ufunduj karnet dla młodego ełkaesiaka”!

O akcji kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego głośno jest już w całej sportowej Polsce i trudno się temu dziwić, wszakże czy może być coś piękniejszego niż wsparcie dla młodych entuzjastów futbolu i pomoc w zakupieniu dla nich karnetów na mecze ukochanego klubu?

W ciągu kilku tygodni zebrano na ten cel już ponad dwadzieścia tysięcy złotych, ostatnio akcję wsparł m.in. znany aktor Michał „Misiek” Koterski, a teraz dołączył do niej Witold Bendkowski, jedna z największych piłkarskich legend klubu, słynny obrońca, który barw ŁKS-u bronił przez szesnaście lat (z przerwą na dwuletni wyjazd do Korei Południowej), a i sięgnął z nim po mistrzostwo Polski w 1998 roku.

Bendkowski to zaraz po Marku Chojnackim rekordzista pod względem liczby występów w ekstraklasie w barwach ŁKS-u, piłkarz, który zagrał w meczach z FC Porto, Manchesterem United, AS Monaco, a także w finale pucharu Polski w 1994 roku z Legią Warszawa.

Starsi kibice pamiętają zapewne, jak ze łzami w oczach słynny obrońca cieszył się z mistrzostwa Polski dla ŁKS-u w 1998 roku, tym bardziej jesteśmy poruszeni, że tak cenną pamiątkę, jaką jest koszulka z tamtego sezonu, Witold Bendkowski postanowił przekazać na licytację.

W pełni popieram akcję Stowarzyszenia Kibiców ŁKS-u „Ufunduj karnet młodemu ełkaesiakowi”. Jestem emocjonalnie związany z ŁKS-em i chciałbym, aby na al. Unii 2 wróciły piękne czasy, kiedy to nasz klub walczył o najwyższe sportowe cele. Mam nadzieję, że wylicytowana kwota za koszulkę przyciągnie na ŁKS kilku młodych kibiców.

Trzymam również kciuki za młodszych kolegów, aby udało im się wywalczyć awans do 1 ligi. Na koniec chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców i zachęcić do licznego przychodzenia na mecze Łódzkiego Klubu Sportowego”- powiedział mistrz Polski z 1998 roku, Witold Bendkowski. 

Aukcja koszulki, dzięki której uda się sfinansować niejeden karnet dla młodych kibiców ŁKS-u odbędzie się na Allegro.Szczegółowe informację dt. licytacji opublikujemy w poniedziałek.