Minuta ciszy dla Lucjana Białasa

Drużyna

Minuta ciszy dla Lucjana Białasa

02.11.2023

02.11.2023

fot. archiwum J. Bogusiaka | Lucjan Białas stoi czwarty od lewej

Kilka dni temu odszedł od nas Lucjan Białas, wychowanek ŁKS-u, który w barwach naszego klubu rozegrał 63 mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Lucjan Białas (na zdjęciu stoi czwarty od lewej) urodził się w 1940 roku w Wólce Kuligowskiej. Z zawodu był mechanikiem, ale kochał sport i piłkę nożną i tej pasji poświęcił sporą część swojego życia. Wychowanek ŁKS-u reprezentował barwy naszego klubu w latach 1955-1968, z przerwą na służbę wojskową spędzoną w Śląsku Wrocław.

Napastnik, a potem boczny obrońca tylko w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w 63 spotkaniach (wszystkie w barwach ŁKS-u) i zdobył 4 gole, a tych meczów byłoby zapewne więcej gdyby z gry nie wyłączyła go na pewien okres żółtaczka. Jeszcze przed wyjazdem do Australii spędził dwa sezony z Widzewie, a potem występował w Cracovii Perth. Zmarł 27 października br.

Czwartkowy mecz ŁKS-u z Rakowem Częstochowa poprzedzi minuta ciszy, którą uczcimy pamięć zmarłych w tym roku ełkaesiaków, w tym właśnie Lucjana Białasa.