Mieszko Lorenc dłużej w ŁKS

Drużyna

Mieszko Lorenc dłużej w ŁKS

03.04.2022

03.04.2022

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Łódzki Klub Sportowy przedłużył umowę z Mieszkiem Lorencem do końca czerwca 2023 roku.

Urodzony w 2001 roku piłkarz, który w przeszłości występował w Pogoni-Ekolog Zduńska Wola i młodzieżowych drużynach Legii Warszawa, pojawił się w Łódzkim Klubie Sportowym trzy lata temu i bardzo szybko stał się bardzo ważną postacią rezerw ŁKS-u, z którymi w ubiegłym sezonie awansował do trzeciej ligi. W poprzednich rozgrywkach Mieszko Lorenc wystąpił w 32 ligowych meczach i 5 spotkaniach okręgowego Pucharu Polski, więc na boisku spędził aż 3243 minuty, co było drugim wynikiem w ŁKS II Łódź w sezonie 2020/2021.

Rundę jesienną bieżącego sezonu 20-letni obrońca rozpoczął jeszcze w drugiej drużynie łódzkiego klubu, ale bardzo szybko został doceniony przez sztab trenerski pierwszego zespołu i wkrótce zaliczył debiut na boiskach Fortuna 1 Ligi. W sumie Mieszko Lorenc rozegrał na zapleczu ekstraklasy w tym sezonie w barwach ŁKS-u 6 meczów oraz jedno spotkanie w Fortuna Pucharze Polski (oprócz tego siedmiokrotnie pojawił się na boisku w drużynie trzecioligowych rezerw i zdobył 1 bramkę).

Łódzki Klub Sportowy przedłużył umowę z Mieszkiem Lorencem do końca czerwca 2023 roku.