Aktualności

Michał Zapart rozegrał ostatni mecz z przeplatanką na piersi

14
06 / 06 / 2018

Bramkarz urodzony w 1999 roku od najmłodszych lat związany był z Akademią ŁKS-u. Wielu kibiców widziało w Zaparcie zawodnika, który za kilka lat będzie bronił barw pierwszej drużyny. Jak sam Michał mówi jego idolem był Bogusław Wyparło i kiedyś marzył by zapisać się w pamięci kibiców, niczym legendarny Bodzio W.

Dzień po awansie pierwszej drużyny na zaplecze ekstraklasy, Michał Zapart po raz ostatni wyprowadził jako kapitan zespół w Centralnej Lidze Juniorów. Ełkaesiacy przegrali z Wisła w Krakowie 1:0, ale osoby relacjonujące to spotkanie były pod wielkim wrażeniem młodego bramkarza, jak sami podkreślali gdyby nie Zapart mecz skończyłby się wyższym wynikiem.

„Zapi” po konsultacjach z pionem sportowym w ŁKS-ie podjął jednak decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery i skupi się teraz na szkoleniu młodszych kolegów. Moje marzenie się trochę zmieniło, ale nadal chcę pracować z przeplatanką na piersi. Nie będę jednak jak Bodzio, chciałbym zostać zapamiętany jak Krzysztof Dowhań (wieloletni trener bramkarzy – przyp. Red.) w Legii Warszawa – mówi Michał Zapart.

Mateusz Żegota: Dlaczego zdecydowałeś się zakończyć piłkarską karierę?

Michał Zapart: Z moim wzrostem ciężko byłoby mi przebić się do piłki na profesjonalnym poziomie, dlatego podjąłem decyzję o zakończeniu kariery, a że kocham ten klub i chciałem zostać przy piłce to taka decyzja wydawała mi się naturalna. Poza tym moi bliscy twierdzili, że nadaje się do pracy z dziećmi.

Skąd pomysł żeby stać się trenerem bramkarzy w akademii?

MZ: Interesowałem się tym od dawna, sama propozycja szkolenia w akademii wyszła od dyrektora sportowego, któremu jeszcze raz dziękuję za ogromną szansę i za zaufanie. Dziękuję, też wszystkim trenerom, którzy poparli ten pomysł, to dzięki nim będę mógł w wieku 19 lat zacząć się rozwijać.

Czy klub zrozumiał tę decyzję i zaoferował Ci pomoc?

MZ: ŁKS zachował się niesamowicie. Nie dość, że wyciągnął do mnie rękę to dalej pomaga mi się rozwijać. Wraz z trenerami Jackiem Janowskim, Jakubem Skrzypcem i Przemysławem Kazimierczakiem przebywamy na szkoleniu bramkarskim IGCW 2018. Możliwość powiększania swojej wiedzy na tym wyjeździe mam dzięki klubowi za co jeszcze raz bardzo dziękuję!Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny