Aktualności

Michał Mokrzycki wypożyczony do ŁKS

27
24 / 01 / 2023

W rundzie wiosennej w kadrze lidera Fortuna 1 Ligi znajdzie się Michał Mokrzycki. ŁKS wypożyczył defensywnego pomocnika z ekstraklasowej Wisły Płock.

25-letni piłkarz pochodzi z Rzeszowa, swoją karierę piłkarską rozpoczął w Sokole Kolbuszowa Dolna, potem występował w młodzieżowych drużynach MKS-u Kolbuszowa, Stali Rzeszów, Stali Mielec i Korony Kielce. W barwach „złocisto-krwistych” jesienią 2016 roku zadebiutował w ekstraklasie, a potem grał w Stali Stalowa Wola i Wiśle Sandomierz.

W 2018 roku Michał Mokrzycki związał się z Ruchem Chorzów, w którym szybko wywalczył miejsce w wyjściowej jedenastce i przyczynił się do kolejnych awansów „Niebieskich” – najpierw do drugiej ligi, a potem na zaplecze ekstraklasy. O tym, jak ważnym zawodnikiem ekipy z Chorzowa był defensywny pomocnik, świadczą liczby – 90 meczów, 24 gole i 4 asysty.

Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu mierzący 182 cm zawodnik zasilił szeregi Wisły Płock i podpisał z nią dwuletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o rok. Jesienią na boiskach PKO BP Ekstraklasy piłkarz zaliczył trzy występy (mecze z Miedzią Legnica, Widzewem i Radomiakiem), ponadto zagrał w spotkaniu Fortuna Pucharu Polski.

W rundzie wiosennej Michał Mokrzycki pomoże ŁKS-owi. Nasz klub wypożyczył defensywnego pomocnika do 30 czerwca 2023 roku, czyli do końca bieżącego sezonu. – Do drużyny ŁKS-u chciałbym wnieść na pewno dużo jakości i charakteru, którego nigdy na boisku mi nie brakuje – podkreśla nowy podopieczny Kazimierza Moskala. – Wiosną chciałbym rozegrać wiele dobrych spotkań na pierwszoligowych boiskach. To jest mój cel – dodaje.

– Słyszę ŁKS, myślę… duży klub, który zapisał się w historii polskiej piłki. To także kibice, którzy przychodzą licznie na trybuny oraz piękny stadion, który niedawno został otwarty – przyznaje Mokrzycki, który okazję do pierwszego występu z przeplatanką na piersi będzie miał już podczas środowego sparingu z Admirą Wacker.
SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny