Klub

Mecz z Sandecją sędziuje Damian Kos

13.10.2022

13.10.2022

Mecz z Sandecją sędziuje Damian Kos

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

Rozjemcą piątkowego spotkania ŁKS-u z Sandecją Nowy Sącz, zaplanowanego w ramach 14. kolejki Fortuna 1 Ligi, będzie Damian Kos.

Pochodzący z Wejherowa arbiter w bieżącym sezonie prowadził przede wszystkim mecze PKO BP Ekstraklasy (7 spotkań w elicie oraz jedno na jej zapleczu), pokazał dotąd 37 żółtych i 2 czerwone kartki oraz trzykrotnie podyktował rzut karny.

W przeszłości Damian Kos sędziował dwa mecze z udziałem ełkaesiaków. Kilka lat temu był rozjemcą zakończonego remisem 1:1 spotkania ŁKS-u z GKS-em Bełchatów (II liga), a w ubiegłym sezonie zremisowanego przez łodzian 2:2 domowego meczu z GKS-em Jastrzębie.

W piątkowy wieczór asystentami Damiana Kosa będą Dariusz Bohonos i Rafał Brieger, a sędzią technicznym – Marcin Kochanek. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Mateusz Złotnicki oraz Marcin Borkowski. Zawody rozpoczną się o godz. 20.30.