Marcin Matysiak i Husein Balić przed #GÓRŁKS

Drużyna

Marcin Matysiak i Husein Balić przed #GÓRŁKS

26.04.2024

26.04.2024

W sobotę ŁKS zmierzy się w Zabrzu z Górnikiem. Przed tym spotkaniem trener Marcin Matysiak i piłkarz ŁKS-u Husein Balić odpowiedzieli na pytania łódzkich dziennikarzy.

Marcin Matysiak (trener ŁKS-u): Czuję, że w tej szatni jest jeszcze moc. Nasza sytuacja jest bardzo trudna, każdy o tym wie. Ale z drugiej strony, matematyczne szanse wciąż są, poza tym pracuję z fantastyczną grupą ludzi, więc wierzę, że nie zabraknie nam motywacji. Nie może jej zabraknąć w takim klubie, z takimi kibicami, z taką historią. […] Musimy być w sobotę bardzo konsekwentni. I uważać na fazę przejściową. Górnik wykorzystuje szybkich skrzydłowych i ma jakość w środku pola, gdzie potrafi piłkę rozrzucić w odpowiedni sposób i w odpowiednim tempie. Nasz rywal jest zespołem wielowymiarowym.

Husein Balić (piłkarz ŁKS-u): Atmosfera w szatni jest dobra. To nigdy nie był nasz problem. Jesteśmy gotowi do rywalizacji z Górnikiem Zabrze. Oczywiście wierzę, że możemy osiągnąć tam dobry wynik. Jesteśmy piłkarzami i chcemy wygrywać. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zaprezentować fajny futbol, taki jak np. w starciu z Radomiakiem Radom. W sobotę, w Zabrzu, przygotowanie fizyczne i mentalne będą równie ważne.