Mateusz Wzięch zagra w ŁKS II

21.07.2024

Mateusz Wzięch zagra w ŁKS II

W poprzednim sezonie trzeciej ligi zdobył 22 gole w 32 meczach. Teraz ofensywny pomocnik zagra w drugiej drużynie ŁKS-u. Nasz klub związał się z Mateuszem Wzięchem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Nowy zawodnik drugoligowej drużyny rezerw ŁKS-u urodził się w Poznaniu i w tym mieście rozpoczął sportową karierę. Szkolił swoje umiejętności w SKS-ie 13 Poznań, a potem w młodzieżowych zespołach Lecha Poznań, Miedzi Legnica i Akademii Piłkarskiej Piotra Reissa.

Potem występował w Warcie Międzychód, a w 2022 roku zadebiutował w trzeciej lidze w barwach Sokoła Kleczew. Już w pierwszym sezonie w 28 spotkaniach zdobył 7 goli, a w poprzednim ofensywny pomocnik należał do najlepszych zawodników na tym poziomie rozgrywkowym, w 32 ligowych meczach zdobył aż 22 goli i zanotował 11 asyst, do tego zaliczył jedno spotkanie, bramkę i asystę w Pucharze Polski.

Łódzki Klub Sportowy związał się z Mateuszem Wzięchem umową obowiązującą do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Zawodnik dołączył do kadry występującej w Betclic 2. Lidze drużyny rezerw ŁKS-u prowadzonej przez trenera Konrada Geregę.