Marcin Pogorzała żegna się z ŁKS. Powodzenia trenerze!

Marcin Pogorzała żegna się z ŁKS. Powodzenia trenerze!

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Szkoleniowcowi, który spędził z nami siedem lat dziękujemy za współpracę zarówno z pierwszą drużyną oraz zespołem rezerw, jak i Akademią ŁKS, życząc mu powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.

Marcin Pogorzała pojawił się w Akademii ŁKS w 2017 roku. Pracę w naszym klubie rozpoczął od drużyny do lat 16 prowadzonej wraz z Rafałem Majewskim, następnie został opiekunem zespołu juniorów najstarszego rocznika i wreszcie także drużyny rezerw ŁKS-u, która pod jego wodzą awansowała do czwartej ligi.

W 2019 roku został włączony do sztabu pierwszego zespołu, w którym pełnił rolę asystenta, drugiego trenera oraz dwukrotnie pierwszego szkoleniowca. Pod wodzą Marcina Pogorzały łodzianie awansowali w 2021 roku do finału barażów o PKO BP Ekstraklasę, z kolei rok później, gdy trener ten objął zespół w trakcie sezonu, zakończyli rozgrywki na 10. miejscu w tabeli. W sezonie 2022/2023 i na początku kolejnego był asystentem Kazimierza Moskala (świętował z ŁKS-em awans do PKO BP Ekstraklasy). Natomiast ostatnie miesiące Marcin Pogorzała spędził w Łódzkim Klubie Sportowym sprawując funkcję pierwszego trenera występujących w 2. Lidze rezerw ŁKS-u, które zakończyły sezon 2023/2024 na 10. miejsce w tabeli.

Teraz przyszedł czas na rozstanie. Mając w pamięci wszystkie lata naszej współpracy, zaangażowanie Marcina Pogorzały i profesjonalne podejście do sprawowanych obowiązków oraz wielu zawodników, w tym także z Akademii ŁKS, którzy szkolili się pod jego okiem, dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej trenerskiej karierze.