Drużyna

Maksymilian Rozwandowicz na dłużej w ŁKS

04.01.2021

04.01.2021

Maksymilian Rozwandowicz na dłużej w ŁKS

W poniedziałek Maksymilian Rozwandowicz przedłużył umowę z ŁKS-em. Nowy kontrakt jedynego zawodnika z obecnej kadry pierwszoligowego zespołu, który w barwach naszego klubu występował jeszcze w trzeciej lidze obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Kiedy na początku stycznia 2017 roku informowaliśmy o podpisaniu umowy z Maksymilianem Rozwandowiczem, zapewne niewielu spodziewało się, że urodzony w Pabianicach piłkarz stanie się jednym z najważniejszych piłkarskich symboli odradzającego się klubu.

Wychowanek Włókniarza Pabianice, który w przeszłości występował w Widzewie, Lechii Tomaszów Mazowiecki i Chrobrym Głogów przeszedł z Łódzkim Klubem Sportowym długą drogę wiodącą od trzeciej ligi do ekstraklasy. W obecnym pierwszoligowym sezonie zawodnik nadal cieszy się zaufaniem trenera Wojciecha Stawowego, dość powiedzieć że defensywny pomocnik, który kilka lat występował też na środku defensywy, zaliczył w tych rozgrywkach 1114 minut na boisku (15 meczów) i zdobył dwa gole – w derbowym starciu z Widzewem i domowym pojedynku z Sandecją Nowy Sącz.

Maksymilian Rozwandowicz do żołnierz sprawdzony w boju, który w swoim już bardzo bogatym ełkaesiackim życiorysie może się pochwalić udziałem w trzecioligowej, drugoligowej i pierwszoligowej kampanii, a poza tym także osiemnastoma spotkaniami w ekstraklasie.

26-letni zawodnik to także jedyny piłkarz w historii łódzkiego klubu z golami w czterech najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce (trafiał też do bramki w barwach czwartoligowych rezerw ŁKS-u). W sumie z przeplatanką na piersi ełkaesiak rozegrał dotąd 112 meczów (106 w lidze i 6 w Pucharze Polski) i zdobył 16 goli.

Nie sposób przy tym nie wspomnieć, że to jedna z najważniejszych postaci w ełkaesiackiej szatni, dobry duch zespołu, w przeszłości wielokrotnie występujący na boisku w roli kapitana drużyny, w końcu i piłkarz, który zawsze chętnie bierze udział w akcjach społecznych oraz tych organizowanych na rzecz klubu.

Latem 2019 roku piłkarz przedłużył umowę z ŁKS-em o kolejnych dwanaście miesięcy. Już teraz, a więc przed końcem obowiązującego kontraktu, złożył parafkę na nowej umowie, na mocy której z gry Maksymiliana Rozwandowicza będziemy się cieszyć co najmniej do końca czerwca 2024 roku.