Maciej Śliwa nowym piłkarzem ŁKS

22 / 02 / 2023

W ostatnim dniu okienka transferowego do drużyny lidera Fortuna 1 Ligi dołączył Maciej Śliwa. ŁKS związał się z ofensywnym pomocnikiem, który ostatnio występował w ekstraklasowej Miedzi Legnica, dwuipółletnim kontraktem z opcją przedłużenia umowy o kolejny sezon.

Nowy zawodnik ŁKS-u rozpoczął przygodę z futbolem w klubach ze Starachowic (Sokół i Juventa), a następnie latem 2017 roku trafił do juniorskiej drużyny Wisły Kraków. W pierwszej drużynie Białej Gwiazdy zadebiutował 21 grudnia 2018 roku, łącznie rozgrywając w tamtym sezonie pięć meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej i przy okazji zdobywając swoją premierową bramkę (w spotkaniu z Arką Gdynia).

Latem 2019 roku ofensywny pomocnik dołączył do pierwszoligowej wówczas Miedzi Legnica i reprezentował barwy tego klubu aż do teraz, zaliczając w sumie 92 mecze, zdobywając 9 goli i notując 9 asyst (z czego: 77 spotkań na zapleczu ekstraklasy, 7 goli i tyle też asyst; wliczając w to baraż).

– Maciek to zawodnik usposobiony ofensywnie, który w dodatku może zagrać na kilku pozycjach. Jego atutami są dynamika, dobre zaawansowanie techniczne oraz strzał z dystansu. Ten piłkarz pasuje do naszej filozofii gry i powinien dać nam sporo możliwości w ofensywie – mówi Janusz Dziedzic, dyrektor sportowy ŁKS-u.

W poprzednim sezonie 21-letni piłkarz wywalczył z „Miedzianką” awans do PKO BP Ekstraklasy, a w bieżącym ośmiokrotnie pojawiał się na boisku, zdobywając w piłkarskiej elicie jedną bramkę, w dodatku wyjątkowej urody (jego piękny gol w inaugurującym sezon spotkaniu Miedzi z Radomiakiem został przez kibiców wybrany bramką kolejki).

Dodajmy, że w przeszłości  nowy ełkaesiak zagrał też jeden mecz w młodzieżowej reprezentacji Polski (Polska U-20 – Rumunia U-20 pod koniec 2021 roku) oraz dwa spotkania w kadrze do lat 18.

W środę Łódzki Klub Sportowy podpisał z Maciejem Śliwą dwuipółletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon, więc od tej chwili zawodnik jest do dyspozycji trenera Kazimierza Moskala i jego sztabu.

– Mimo młodego wieku Maciej zdążył zebrać doświadczenie na poziomie pierwszej ligi, wywalczył z Miedzią awans do ekstraklasy i zagrał też w samej elicie. Cieszę się, że w ostatnim dniu okienka transferowego udało się nam wykonać tak wartościowy ruch, który, w co głęboko wierzę, pomoże zrealizować nasz cel w tym sezonie – dodaje Janusz Dziedzic, dyrektor sportowy ŁKS-u.

Macieju, witamy gorąco w drużynie „Rycerzy Wiosny” i życzymy Ci wielu udanych meczów, goli i asyst z przeplatanką na piersi.