Łukasz Szczech sędzią meczu z Koroną

15 / 10 / 2020

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

Arbitrem niedzielnego meczu ŁKS-u z Koroną Kielce będzie Łukasz Szczech, który w zeszłym sezonie prowadził cztery pojedynki z udziałem ełkaesiaków, a i spotkał się z nimi na początku bieżącego.

Pochodzący z Pisza sędzia w zeszłym sezonie prowadził 23 mecze (w PKO Ekstraklasie i Fortuna I lidze, a także w Pucharze Polski). We wszystkich tych spotkaniach arbiter pokazał 89 żółtych kartek (średnio: 3,8 na mecz), 3 czerwone kartki, a na jedenasty metr wskazał sześciokrotnie.

W zeszłym sezonie 36-letni sędzia prowadził aż cztery mecze z udziałem ełkaesiaków – przegrane spotkania z Piastem Gliwice w Łodzi (0:1) i Wisłą w Płocku (0:2) oraz dwa mecze w Pucharze Polski – wygrany pojedynek z Zagłębiem Sosnowiec (3:0) i przegrane spotkanie z GKS-em w Tychach (0:2). W tym sezonie arbiter ten był rozjemcą pucharowej konfrontacji ze Śląskiem Wrocław, którą jak pamiętamy łodzianie rozstrzygnęli na swoją korzyść po serii rzutów karnych.

W niedzielę asystentami Łukasza Szczecha będą Filip Sierant i Krzysztof Nejman, a sędzią technicznym Mateusz Jenda. Przypominamy, że na zapleczu ekstraklasy nie ma wideoweryfikacji VAR.