Klub

ŁKS w Side | Dzień 9

21.01.2020

21.01.2020

ŁKS w Side | Dzień 9

Dziewiąty dzień pobytu ełkaesiaków w Side stał pod znakiem porywistego wiatru. Do południa „Rycerze Wiosny” nie odczuli go specjalnie, gdyż trenowali w grupach w hotelowej siłowni, ale podczas popołudniowych zajęć na boisku ortaliony, kominy oraz kominiarki już zdecydowanie się przydały.

Pierwszą pełną dobę pobytu w hotelu Club Grand Aqua zawodnicy rozpoczęli oczywiście od pożywnego śniadania, po którym przyszła pora na wizytę w siłowni. Zajęcia jak zwykle odbyły się w dwóch grupach, a głównym ich celem było – w największym skrócie – budowanie mocy. Używając natomiast bardziej fachowej terminologii ełkaesiacy skupili się na: sile eksplozywnej kończyn dolnych, prewencji urazów mięśni przywodzicieli oraz ćwiczeniach plyometrycznych.

Po obiedzie biało-czerwono-biali trenowali już na boisku. Cieszy z pewnością, że w zajęciach brali udział wszyscy zawodnicy – łącznie z pauzującym ostatnio Adrianem Klimczakiem. W trakcie tej jednostki treningowej nie brakowało ani intensywnych ćwiczeń biegowych i taktycznych, ani też akcji kończonych strzałami oraz gry siedmiu na siedmiu.

Warto wspomnieć, że pracy z pewnością nie ułatwiał łodzianom silny wiatr, pod wpływem którego korony palm otaczających boisko wyraźnie się momentami przechylały. Wspomniane podmuchy sprawiały też, że mimo słońca odczuwalna temperatura była znacznie niższa niż 15 stopni Celsjusza, które pokazywał przed odjazdem na zajęcia pokazywał termometr nad otwartym hotelowym basenem.

Na wtorek trener Kazimierz Moskal przewidział jedne zajęcia – według dziennej rozpiski piłkarze powinni pojawić się na murawie punktualnie o godzinie 11:00. W środę natomiast ŁKS czeka kolejna gra kontrolna. Tym razem rywalem będzie Zoria Ługańsk, czyli trzeci aktualnie zespół ukraińskiej ekstraklasy. Spotkanie to ma rozpocząć się o godzinie 15:00 czasu lokalnego w Belek.