ŁKS w Side | Dzień 13

25 / 01 / 2020

W piątek w Side znowu było wietrznie i znacznie chłodniej – mimo słońca – niż w poprzednich w poprzednich dniach. Nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na nastroje wśród ełkaesiaków, którzy wykonali kolejną turę zaplanowanej pracy i cały czas są świadomi tego, w jakim celu przylecieli na Riwierę Turecką.

Na piątek sztab szkoleniowy zaplanował „Rycerzom Wiosny” jedne zajęcia. W ich trakcie piłkarze ćwiczyli między innymi wyjście spod pressingu i grę w defensywie, a także odbyli grę na skróconym boisku. W zajęciach nie brali udziału Adrian Klimczak (złamanie kości śródręcza) i Michał Trąbka (naderwanie ścięgna Achillesa), którzy w tym czasie ćwiczyli w hotelu z Markiem Jędrzejewskim – trenerem przygotowania motorycznego i fizjoterapeutą.

Popołudnie niemal całe ełkaesiacy mieli do własnej dyspozycji. Niemal, gdyż przed kolacją odbywał się odprawa, na której analizowano wybrane momenty środowego meczu z Zorią Ługańsk. A już w sobotę biało-czerwono-białych czeka sparing z inną ukraińską drużyną – Worsklą Połtawa.

Spotkanie to rozpocznie się w Side o godzinie 15:30 czasu lokalnego. Przed południem natomiast ełkaesiacy mają zaplanowany tradycyjny przedmeczowy rozruch, w którego trakcie będą szlifowali stałe fragmenty gry. Według prognoz, termometry tego dnia mają pokazywać w środę 13-15 stopni Celsjusza, niebo powinno być znów bezchmurne, a co najważniejsze – na kilka dni ponownie ma ustać wiatr.

Jako ciekawostkę wypada dodać, że w hotelu Club Grand Aqua Side przebywają jeszcze dwie inne drużyny piłkarskie: FK Sileks Kratovo (czwarta po rundzie jesiennej ekipa w ekstraklasie Macedonii Północnej) oraz Sandnes Ulf (dziewiąta drużyna drugiej ligi norweskiej).