ŁKS U17 zagra w barażach o Centralną Ligę Juniorów!

ŁKS U17 zagra w barażach o Centralną Ligę Juniorów!

fot. Lens Strong

Drużyna ŁKS Łódź U17 na kolejkę przed końcem rozgrywek B1 junior młodszy zapewniła sobie prawo gry w barażu o Centralną Ligę Juniorów.

Podopieczni Romualda Solarka, Jakuba Wróblewskiego i Krystiana Ilnickiego w 13. kolejce wygrali z WKS-em Wieluń 19:3 i przed ostatnim meczem w lidze zachowali pięciopunktową przewagę nad Widzewem, z którym zmierzą się w sobotę na Łodziance.

ŁKS Łódź U17 w rundzie jesiennej zdobył 34 punkty, na co złożyło się jedenaście zwycięstw i jeden remis. Kluczowym spotkaniem rundy były wygrane 3:0 derby z Widzewem w 7. kolejce. Rewanż, który odbędzie się w sobotę o godz. 11 na Łodziance, będzie tym razem walką wyłącznie o prestiż.

Po małych derbach Łodzi, zespół z rocznika 2004 rozegra dwumecz barażowy o CLJ U17. Przeciwnikiem ełkaesiaków będzie mistrz ligi wojewódzkiej z Mazowsza – Ząbkovia Ząbki. Zespół spod Warszawy wygrał 11 z 13 meczów, wyprzedzając w tabeli Deltę Warszawa i Drukarza Warszawa.

Spotkania barażowe odbędą się 18 i 22 listopada. W najbliższą środę ełkaesiacy udadzą się do Ząbek (mecz o godz. 12). Rewanż na boisku ŁKS-u zostanie rozegrany w niedzielę. Ten mecz zwieńczy rundę jesienną w Akademii ŁKS.

Łączny Nas Piłka

Autor: Mateusz Żegota