ŁKS U14 awansował do Centralnej Ligi Juniorów!

26.06.2021

ŁKS U14 awansował do Centralnej Ligi Juniorów!

W sobotnie przedpołudnie ŁKS U14 pokonał Stomil Olsztyn 2:0 po bramce Alana Siwka i trafieniu samobójczym. Ełkasiacy awansowali do Centralnej Ligi Juniorów!

Podopieczni trenerów Radosława Bieniasa i Daniela Figi byli bezkonkurencyjnie w województwie, wygrywając ligę C2 przed m.in. Widzewem oraz UKS SMS Łódź. W 14 spotkaniach łodzianie zdobyli 34 punkty. Nasza drużyna była najskuteczniejsza zarówno w ofensywie – 66 goli strzelonych, jak i w defensywie – tylko 14 straconych bramek.

W decydującym starciu o awans do Centralnej Ligi Juniorów młodzi ełkaesiacy musieli pokonać w dwumeczu barażowym zwycięzcę ligi Warmińsko-Mazurskiej – Stomil Olsztyn. W pierwszym meczu rozegranym w Olsztynie łodzianie wypracowali sobie skromną zaliczkę (1:0) za sprawą gola kapitana drużyny, Kacpra Madejaka.

W sobotnim rewanżu łodzianie postawili kropkę nad „i”, prowadzili grę i zasłużenie wygrali 2:0. Prowadzenie łodzianom dał Alan Siwek, najskuteczniejszy strzelec drużyny. Napastnik w rundzie wiosennej w 16 meczach zdobył łącznie 25 bramek. Druga bramka to z kolei efekt trafienia samobójczego, po dokładnym dośrodkowaniu Victora Kabzińskiego.

W nowym sezonie ŁKS będzie występował w Centralnej Lidze Juniorów, w której zmierzy się z: Legią Warszawa, Polonią Warszawa, Escolą Warszawa, Kosą Konstancin, Jagiellonią Białystok, AKS SMS-em Łódź i drugim z beniaminków.

Kadra ŁKS Łódź U14 na sezon 2020/2021:

Górny rząd od lewej: Maksymilian Zaborowski, Adrian Kobus, Mikołaj Kwieciński, Szymon Frakowski, Alan Siwek, Juliusz Kunat, Jan Krysiak, Tymoteusz Kunat, Maksymilian Wojciechowski, Kacper Szymański, Julian Jabłoński.

Środkowy rząd od lewej: Kacper Maćkowiak, Kacper Miązek, Wiktor Kabziński, Jan Dominiak, Kacper Jaworski, Patryk Szewczyk, Kacper Urbańczyk, Karol Nawrocki, Antoni Kilian, Mateusz Książek.

Dolny rząd od lewej: Hubert Błoch, Jakub Szubert, Kacper Madejak, Sebastian Bielichowski (trener bramkarzy), Radosław Bienias (trener), Daniel Figa (trener), Igor Król, Wiktor Wojtczak, Oliwier Szkudlarek.