Klub

ŁKS – Liga Mistrzów w pomaganiu

30.05.2017

30.05.2017

ŁKS – Liga Mistrzów w pomaganiu

Kilka dni temu rozpoczęła się współpraca pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym a Poland Business Run. Jej celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym.

Już podczas sobotniego meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki co bardziej spostrzegawczy zauważyli, że piłkarze ŁKS-u wyszli na murawę w koszulkach, na których oprócz klubowej przeplatanki i logo fundacji znalazło się hasło: „Liga Mistrzów w pomaganiu”.

To jednak dopiero preludium wspomnianej współpracy, której najważniejszym punktem będzie zaplanowany na wrzesień 2017 roku bieg charytatywny „Łódź Business Run”.

3 września w Łodzi (oraz sześciu innych miastach Polski) na starcie biegu zameldują się pięcioosobowe sztafety, a poza sportową rywalizacją bardzo ważna będzie w tym przypadku także bezpośrednia pomoc finansowa dla osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy biegu poza zakupem pakietów startowych mogą uiszczać dobrowolne wpłaty (wpłacać pieniądze oczywiście może każdy), a uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na zakup wysokiej jakości protez oraz rehabilitację.

O wartości zainicjowanego przez Jana Melę Poland Business Run świadczy chociażby to, że do tej pory dziesięć niepełnosprawnych osób z Łodzi, a w sumie sto trzydzieści z całej Polski, otrzymało dzięki tej akcji wsparcie.

Teraz do gry dołączył Łódzki Klub Sportowy. Ani prezes Tomasz Salski, ani tez dyrektor sportowy Krzysztof Przytuła nie mieli wątpliwości co do tego, że warto zaangażować się w akcję, oboje zresztą uważają to za jeden z obowiązków ŁKS-u, a do wzięcia udziału w „Łódź Business Run” zamierzają zachęcić także kibiców. I trudno temu nie przyklasnąć, przecież podobne idee przyświecały już założycielom ŁKS-u prawie sto dziesięć lat temu, dobrze zatem, iż nadal są aktualne.

Ambasadorami akcji „Łódź Business Run” zostali m.in. znany lekkoatleta Marek Plawgo, siatkarz Mariusz Wlazły oraz mistrz Polski z ŁKS-em z 1998 roku Tomasz Wieszczycki. ŁKS zamierza wystawić swoją sztafetę, w skład której wejdą znani piłkarze „Rycerzy Wiosny” – poza Tomaszem Wieszczyckim także Tomasz Lenart, Grzegorz Krysiak, Artur Kościuk i Jarosław Dziedzic.