Akademia

„Dołożymy nowych rzeczy”. ŁKS III przygotowuje się do IV ligi

20.07.2023

20.07.2023

„Dołożymy nowych rzeczy”. ŁKS III przygotowuje się do IV ligi

– Zamierzamy przygotować zawodników nie tylko do wyzwania jakim będzie gra w czwartej lidze, ale i do występów w wyższych klasach rozgrywkowych – mówi trener Mariusz Zasada, opiekun ŁKS III Łódź, czyli drużyny, która rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu, tym razem już w IV lidze.

Piłkarze ŁKS III Łódź, którzy w ubiegłym sezonie w świetnym stylu wygrali łódzką klasę okręgową i awansowali do IV ligi, na pierwszych po wakacyjnej przerwie zajęciach spotkali się w ubiegły poniedziałek, oczywiście w ośrodku treningowym Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej w Łodzi. Humory dopisywały, chęć do pracy jest tutaj zawsze ogromna, więc liczymy, że ten zespół także w najbliższych miesiącach dostarczy nam wiele radości.

– Zawodnicy wrócili po urlopach wypoczęci, pełni energii i widać u nich głód piłki. Zamierzamy kontynuować to, co było dobre i przyniosło efekt w poprzednim sezonie, ale i chcemy dołożyć nowe elementy, tak by stale rozwijać umiejętności zawodników i przygotować ich nie tylko do wyzwania jakim będzie gra w czwartej lidze, ale i do występów w wyższych klasach rozgrywkowych – mówi szkoleniowiec ŁKS III, Mariusz Zasada.

Na pierwszych zajęciach trenerzy ŁKS III Łódź mieli do dyspozycji dwudziestu dwóch zawodników, w tym kilku nowych piłkarzy, występujących dotąd w młodszych zespołach młodzieżowych Akademii ŁKS. Wśród tych nowych są Przemysław Kot, Jakub Westwal, Miłosz Mielczarek, Błażej Ofiara, Kacper Nowacki, Mateusz Książek, Alan Siwek, Patryk Szewczyk, Kacper Jaworski i Krystian Malec.

– Pojawiły się nowe twarze i naszym zadaniem będzie wkomponowanie tych zawodników w taki sposób, aby ta drużyna funkcjonowała jak najlepiej – mówi trener Mariusz Zasada, który wraz z Michałem Zientarskim opiekują się drugą drużyną rezerw ŁKS-u.

W trakcie przygotowań do nowych rozgrywek ełkaesiacy rozegrają cztery sparingi — z Orkanem BuczekSokołem Aleksandrów ŁódzkiStartem Brzeziny Borutą Zgierz (wszystkie na wyjeździe). Piłkarze ŁKS III Łódź nowy sezon IV ligi zainaugurują w weekend 12-13 sierpnia domowym meczem ze Zrywem Wygoda.

Kadra ŁKS III na pierwszym treningu

Bramkarze:

 • Patryk Szewczyk
 • Kacper Jaworski

Obrońcy:

 • Oskar Stachurski
 • Igor Krzyżanek
 • Michał Wąsowski
 • Igor Greber
 • Jakub Basiński
 • Iwo Misztalski
 • Błażej Ofiara
 • Miłosz Mielczarek
 • Mateusz Książek

Pomocnicy:

 • Jan Jakubczak
 • Adam Kajszczak
 • Kacper Nowacki
 • Mateusz Jastrzembski
 • Jakub Westwal
 • Kamil Szumski
 • Michał Koszur
 • Krystian Malec

Napastnicy:

 • Bartosz Bargiel
 • Kacper Popławski
 • Przemysław Kot