Akademia

Festiwal strzelecki! ŁKS III Łódź – Saints Łódź 9:2

11.10.2020

11.10.2020

ŁKS III Łódź ponownie zasiadł na fotelu lidera A klasy! Podopieczni Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego pokonali Saints Łódź aż 9:2, notując tym samym szóste ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Trenerzy Akademii ŁKS postanowili wesprzeć trzecią drużynę ŁKS-u w hitowym starciu A klasy, więc do zespołu dołączył z czwartoligowych rezerw doświadczony stoper – Aleksander Ślęzak, który miał za zadanie wesprzeć młodszych kolegów w defensywie i jako jeden z liderów drużyny poprowadzić ich do zwycięstwa.

Do przerwy młodzi ełkaesiacy grali jak z nut, w swoim stylu rozgrywali akcje, a nieporozumienia w szeregach rywala (przed tą kolejką – lidera klasy A) wykorzystywali z zimną krwią. Każdy zawodnik formacji ofensywnej przyczynił się do tego, że na przerwę schodziliśmy z siedmiobramkowym prowadzeniem. Bartosz Bargiel, Julian Mordasiewicz i Łukasz Włodarczyk strzelili po dwie bramki, a jedno trafienie dołożył też Aleksander Ślęzak.

W drugiej połowie trenerzy Pęciak i Zientarski zaczęli wprowadzać korekty. Z boiska zeszli między innymi podstawowi stoperzy – Aleksander Ślęzak i Kacper Krus, a także gracze środka pola – Wiktor Kościuk i Julian Mordasiewicz. Wspomniane roszady przełożyły się na zmianę obrazu gry. ŁKS wciąż dominował, jednak i goście często odgryzali się atakami. W 53. i 60. minucie po dwóch strzałach przyjezdnych bezradny okazał się Tomasz Kucharski.

Kiedy wydawało się już, że ełkaesiacy drugą połowę zakończą bez zdobytej bramki, gospodarze dwukrotnie trafili do siatki! Oba gole w doliczonym czasie gry zdobył Jakub Janik – pierwszą po podaniu innego rezerwowego Marcina Jurasia; drugą – wykańczając świetną akcję dobrze dysponowanego tego dnia Łukasza Włodarczyka.

– Mecz od samego początku był pod naszą kontrolą. Dojrzałość taktyczna zespołu oraz umiejętności indywidualne pozwoliły wykreować wiele sytuacji bramkowych. Na przerwę zeszliśmy z wynikiem 7:0, co spowodowało rozprężenie w naszych szeregach, które w konsekwencji doprowadziło do straty dwóch goli. Finalnie drugą połowę kończymy z wynikiem 2:2, a cały mecz 9:2, z czego jesteśmy zadowoleni. Chciałbym pogratulować chłopcom wykonania świetnej pracy – skomentował przebieg meczu Sebastian Bielichowski, trener bramkarzy trzeciej drużyny ŁKS-u.

8. kolejka A klasy / ŁKS III Łódź – Saints Łódź 9:2 (7:0)

• Bramki: 1:0 Bartosz Bargiel (15), 2:0 Julian Mordasiewicz (17), 3:0 Aleksander Ślęzak (19), 4:0 Bartosz Bargiel (26), 5:0 Łukasz Włodarczyk (29), 6:0 Łukasz Włodarczyk (38), 7:0 Julian Mordasiewicz (40), 7:1 (53), 7:2 (60), 8:2 Jakub Janik (89), 9:2 Jakub Janik (90).
  • Skład ŁKS III:  Tomasz Kucharski – Igor Grzejdziak, Kacper Krus (46, Jakub Marchwicki), Aleksander Ślęzak (60, Michał Niedźwiecki), Stanisław Lasota – Bartosz Bargiel, Julian Mordasiewicz (75, Jakub Janik), Wiktor Kościuk (70, Marcin Juraś), Łukasz Włodarczyk, Oskar Zborowski (60, Patryk Podlecki) – Patryk Żak (46, Jakub Piotrowski). Trenerzy: Radosław Pęciak, Michał Zientarski.

Autor: Mateusz Żegota