Beniaminek IV ligi na plus | Jesień ŁKS III Łódź

Beniaminek IV ligi na plus | Jesień ŁKS III Łódź

12.12.2023

Beniaminek nie zawiódł. Młodzi piłkarze ŁKS III Łódź zakończyli już pierwszą rundę w IV lidze, więc czas na krótkie podsumowanie jesiennych zmagań podopiecznych trenera Mariusza Zasady.

• ŁKS III Łódź zakończył rundę jesienną IV ligi na 11. miejscu w tabeli. Ambitny beniaminek w 17 spotkaniach zdobył 24 punkty, na co złożyło się 7 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek.
  • Druga drużyna naszych rezerw zdobyła jesienią 35 bramki, co daje średnią nieco ponad 2 gole na mecz.
  • Jesienią w drugiej drużynie rezerw wystąpiło 40 zawodników.
  • Najwyższe ligowe zwycięstwo ŁKS III odniósł nad Włókniarzem Zelów (6:0).
  • Aż 36 zawodników ŁKS III Łódź to byli lub obecni uczniowie Szkoły Marcina Gortata.
  • Czternastu piłkarzy, którzy jesienią wystąpili w drugiej drużynie rezerw, zagrało także w tej rundzie w drugoligowym ŁKS II.
  • Bramkarz Akademii ŁKS Jakub Pawlak wystąpił w październiku w meczu reprezentacji Polski do lat 16 z Niemcami. Nasz golkiper był jesienią najmłodszym zawodnikiem ŁKS III Łódź (15 lat)
  • W rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski ełkaesiacy dotarli do ćwierćfinału, wcześniej eliminując rezerwy Widzewa.
  • Wielu zawodników ŁKS III występowało również w lidze wojewódzkiej A1 (U-19), gdzie ełkaesiacy nie mieli sobie równych, wygrali rozgrywki z dużą przewagą (8-1-0) i w nagrodę zakwalifikowali się do ligi makroregionalnej.
  • Wiktor Czerwiński, Jakub Basiński, Michał Nowakowski zmagają się z urazami, więc życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia. Czekamy na Was!

Fot. Lens Strong

Oni zdobywali gole dla ŁKS III Łódź w IV lidze:

• ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽ – Alan Siwek (9)
  • ⚽⚽⚽⚽ ⚽⚽⚽ – Łukasz Dynel (7)
  • ⚽⚽⚽ – Adam Kajszczak (3)
  • ⚽⚽ – Kacper Popławski, Jan Jakubczak, Lamine Coulibaly (2)
  • ⚽ – Antoni Młynarczyk, Jakub Westwal, David Berseguian, Aleksander Iwańczyk, Piotr Klajnert, Hugo Ista, Iwo Misztalski, Wiktor Kościuk, Mateusz Książek + 1 gol samobójczy (1)

Oni asystowali przy golach dla ŁKS III w IV lidze:

• 5 asyst – Adam Kajszczak
  • 4 asysty – Mateusz Marczak
  • 3 asysty – Antoni Młynarczyk, Kacper Popławski
  • 2 asysty – Aleksander Iwańczyk, Marcel Chałaj, Hugo Ista, Lamine Coulibaly